13 Aralık 2018

Bluefly Satışları Online Pazarlama Kampanyaları ile Artışta

2011 ikinci çeyreğinde %17 artış gösteren net satışları ile dikkatleri üzerine çeken tasarım ürünler online satış sitesi Bluefly, 2011 3. çeyreğinde de online satışlarında geçen seneye oranla %10.4’lük bir artış yaşandığını iletti.

3. çeyrekte 21 milyon dolarlık satış yaptıklarını belirten Bluefly CEO’su Melissa Payner, bu çeyrekte offline pazarlama harcamalarını kıstıklarını, online pazarlama çalışmaları ile satışlarını arttırmayı hedeflediklerini belirtti.

Firma tarafından açıklanan 3. çeyrek verileri, arka arkaya birkaç çeyrektir yaşanan satış artışına rağmen, net zararındaki artışı da gözler önüne serdi.

Eylül 30’da sona eren 2011 3. çeyreğinde, geçen senenin aynı çeyreğinde 2.1 milyon dolar olan net zararın %19 artış ile 2.5 milyon dolara çıktığı belirtilirken, satış ve dağıtım masraflarının %9.8 artış göstererek 4.1 milyon dolardan 4.5 milyon dolara çıktığı paylaşıldı.

Firma CEO’su tarafından da belirtildiği üzere, oldukça yüksek olan offline pazarlama giderleri %27.6 oranında kısılarak 2.1 milyon dolara indirilirken, genel ve yönetim giderlerinin %5.3 artış göstererek 1.9 milyon dolardan 2 milyon dolara çıktığı iletildi.

Firma 3. çeyrekte müşteri kazanımlarının da %19 artış gösterdiğini belirtirken, geçen senenin aynı çeyreğinde 34.601 olan üye sayısının 41.170’e çıktığını paylaştı.

Firma CEO’su Payner, artan online pazarlama faaliyetleri ile rekor oranda yeni müşteri kazanımı yaşadıklarını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*