16 Aralık 2018

BMW eBay’de Online Mağaza Açtı

İngiltere’de orjinal BMW parça ve aksesuar satışlarının yapılacağı BMW eBay Mağazası (BMW Direct Store) yayın hayatına başladı.

eBay İngiltere Perakende Departmanını yöneten Angus McCarey, eBay’de BMW ile ilgili ayda ortalama 600,000 arama yapıldığını belirtti. BMW bu ciddi pazara aracısız ulaşabilmek için tüketicilere direk satış yapacağı eBay mağazasını açtı.

BMW’nin İngiltere eBay Mağazası‘nın Ana Sayfa Görünümü:

BMW eBay Online Mağazası

BMW Satış Sonrası Destek Genel Müdürü Carl Sanderson BMW eBay mağazasının yayına girişi hakkında bir açıklama yaptı:

“Müşterilerimizin bir kısmının BMW ürünleri alabilmek için bayilerimize gitmeyi tercih etmediğinin farkındaydık ve bu müşterilerimize eBay’den direk ulaşmanın en doğru çözüm olacağını düşündük. BMW için yeni bir perakende kanalı olacak eBay mağazamızda müşterilerimizi memnun etmek hedefi ile yola çıkıyoruz.”

BMW elde edeceği gelirin dışında, eBay mağazası ile hem farklı bir online kanaldan müşterilerine ulaşmak hem de daha pozitif ve dinamik bir marka imajı yaratmak istiyor. BMW eBay mağazasından satın alınacak bütün ürünler standart 2 yıl garanti ve ücretsiz kargo ile sunulacak.

BMW eBay mağazasını şimdilik sadece İngiltere’de açtı ve muhtemelen hedeflediği başarıya ulaşırsa, en büyük pazarı olan ABD’de de bir eBay mağazası açacaktır. BMW’nin ABD pazarına yönelik online alışveriş sunan Shop BMW USA adlı bir e-ticaret sitesi bulunmakta.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Üstat,BMW’nin bu uygulamalarında offline kanalda bayileri anlamında bir sıkıntı olmuyor mu?Acaba siparişleri bayileri üzerinden mi gönderiyorlar?

Fikrini söyle

*