21 Kasım 2018

Boğaziçi Üniversitesi Öğrencilerine L’Oréal’den Girişimcilik Dersi

L’Oréal Türkiye, ülkemizin önde gelen eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi işbirliğinde öğrencilere yönelik ‘Girişimcilik Dersi’ programına destek verdi.
Program ile öğrencilerin girişimcilik konusundaki bilgi ve yetkinliklerinin geliştirilmesi hedeflenirken, akademi ve özel sektöre dair en güncel uygulamalar öğrencilere aktarılacak.

Program kapsamında dersi alan öğrencilerin; yönetimsel karar alma süreçleri ve bu bağlamdaki kritik faktörleri analiz etme yeteneklerinin geliştirilmesi, yönetimsel sorunlara yönelik farklı bakış açıları kazanmaları ve yenilikçi, uygulanabilir çözümler üretmelerinin geliştirilmesine katkı sunulması hedefleniyor.

İş ve akademi dünyası temsilcilerinin tecrübelerini beraber aktarabilecekleri bir platform sunan ders kapsamında ayrıca L’Oréal Türkiye yöneticileri de iş dünyasına dair birikimlerini Satış, Pazarlama, Finans ve Operasyon derslerinde öğrencilerle paylaşacak. Dersin kodu AD 497 olarak belirlendi.

“Gençleri ve girişimciliği desteklemekten gurur duyuyoruz”

Canan Karacan

Canan Karacan

L’Oréal Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Canan Karacan girişimcilik konusunun L’Oréal’in ana değerleri arasında yer aldığını belirterek kendi şirketlerinin de girişimci bir kimyager tarafından kurulduğunun altını çizdi. Karacan sözlerine şöyle devam etti; “L’Oréal Türkiye olarak gençlerimize, her birinin taşıdığı cevhere inanan ve yeteneğe tutku derecesinde bağlı bir kurumuz. Gençlere yapılan yatırımların, ülkemizin parlak yarınları için büyük öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Gençlerimize güvenen, sorumluluk veren yenilikçi fikirleri ve şirket içi girişimciliği destekleyen bir kurum kültürüne sahibiz. Son olarak tamamı ‘Y’ kuşağından oluşan öğrenci ve çalışanların görüşleriyle seçilen “Universum 2014” araştırmasında sektörümüzde dünyanın en ideal 2. işveren markası seçildik. Gençlerin bu övgü ve tercihinde sahip olduğumuz bu özellikler büyük önem taşıyor. Bugün ise bu yöndeki çalışmalarımızı zenginleştiriyor, Boğaziçi Üniversitesi gibi ülkemizin güzide eğitim kurumlarından birisi işbirliğinde girişimcilik dersine katkı sağlıyoruz. Özel sektör ve akademi dünyası işbirlikleri öğrencilerimizin sürdürülebilir gelişiminde kritik öneme sahip. Girişimcilik dersi ile geleceğin profesyonellerine destek olmanın yanı sıra; girişimciliğin özendirilmesine, gençlerin yenilikçi düşüncelerinin desteklenmesine katkıda bulunuyoruz. İşbirliğinin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*