19 Kasım 2018

Boğaziçi Üniversitesi’nde E-ticaret Dersi Verilmeye Başlandı

boğaziçi eticaret dersi
Türkiye’de 1990’ların sonlarından itibaren yapılmakta olsa da son birkaç yıldır gelişmeye başlayan e-ticaret sektörüne giriş yapmak isteyen girişimcilerin birçoğu sektör hakkındaki bilgileri yola çıktıkları zaman öğrenmeye başlıyor.

Son dönemlerde sektörün büyümesi ve girişimciliğe olan ilginin artmasıyla girişimcilik üzerine üniversitelerde bölümler açılmaya başladı ve şimdi de Boğaziçi Üniversitesi’nde e-ticaret dersi verilmeye başlandı.

Prof. Dr. Stefan Koch ve PayU Türkiye Pazarlama Müdürü Ozan Tatar’ın hocalığını yaptığı dersin konuları arasında e-ticaret iş modelleri, Türkiye’de e-ticaret sektörü, e-ticaret hukuku, online ödeme sistemleri, e-ticarettte SEM ve SEO ve e-ticaretle ilgili birçok konu ele alınacak.

Hızla büyüyen ve değişen bir sektör olmasından dolayı Türkiye’de e-ticaret üzerine üniversitelerde eğitim verilmeye başlanması da gelecekteki girişimci adaylarının sektöre adım atmadan önce bilgi sahibi olmalarında önemli bir rol oynayacaktır ve bilgi birikimi olan bu adayların oyuna dahil olmasıyla sektörün gelişimi daha dinamik ve sağlam bir şekilde olabilir.

Ders hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler bu sayfayı ziyaret edebilirler.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Bu eğitimi boğaziçi üniversitesi öğrencisi olmayanlar da alabiliyor mu?

  • Sinan Oypan der ki:

   Sadece Boğaziçi Üni. öğrencileri katılabiliyor; ama dışarıdan katılım olabiliyor mu diye sorabilirsiniz yine de.

   • bünyamin gökcül der ki:

    Sinan Bey boğaziçinin dışardan bir öğrencının kabul edecegını sanmıyorum.Benim merakım türkiye de gerek örgün olsun gerek uzaktan eğitim olsun bu hizmeti sunan başka bir üniversite var mı?

 2. Kenan alpogan der ki:

  Ne öğretecekler acaba e-ticaret dersinde ? Koç ve Sabancı gibi büyük sermaye gurupları ile nasıl yarışılacağını mı ? E-ticaret bitmiştir küçük ve orta ölçekli yatırımcılar için..Açık ve net..Türkiye’deki her ekonomik sektörü sabote eden sermayede monopolleşme hastalığı, e-ticareti de esir almıştır..Önümüzdeki 10 senede e-ticaret işi hem zorlaştırılacak, hemde bu alanda faaliyet gösteren firmalar tekelleşecek..Bakın seyredin..

Fikrini söyle

*