20 Kasım 2018

bonprix Türkiye Yüzde 20 Büyüdü, E-ticarette hedef büyüttü

bonprix-eticaret

E-ticarette Avrupa’nın en büyük moda perakendecisi bonprix International, mali yılının Mart-Ağustos dönemini kapsayan ilk 6 aylık döneminde satışlarında önemli bir artış elde etti. Şirket, faaliyet gösterdiği 27 ülke pazarının toplamında, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 12 büyüme kaydetti. Çift haneli büyüme rakamında, şirketin özellikle Batı ve Orta Avrupa’daki faaliyetlerinin yanı sıra, nispeten daha yeni olduğu Türkiye, Brezilya ve İsveç’teki satışları da rol oynadı.

Türkiye’de hedefler büyüdü

bonprix, uluslararası çapta olduğu gibi, Türkiye’de de büyümesini sürdürdü. Mart ayında başlayan 2015/16 mali yılının ilk yarısında 2014’ün aynı dönemine göre yüzde 20 büyüyen bonprix Türkiye, 170 bin olan üye sayısını yılın sonuna dek 200 bine yükseltmeyi hedefliyor.

Mali yılın ikinci yarısında da benzer bir performans sergileyerek büyümesini sürdürmeyi hedefleyen bonprix Türkiye, “Çoklu kanal” pazarlama konsepti ile uzun vadede pazar payını da artıracağını öngörüyor. Şirket bu strateji ile milyon TL bazında çift haneli cirolara ulaşmayı amaçlıyor.

Her yaşa, bedene ve bütçeye hitap eden koleksiyonlarında 54 bedene kadar modellerini, müşterilerinin beğenisine sunan bonprix, geniş kitlelere hitap eden dikkat çekici bir marka haline geldi. Kadın, erkek, çocuk ve ev tekstili ürünleri ile Türkiye pazarında güçlenen ve büyük bedene hitap eden ürünleri ile de yeni bir moda akımı yaratan bonprix, Türkiye’deki tekstil üreticileri ile olan işbirliklerini de genişletmeyi planlıyor.

İlgili yazı: Yeni başlayanlar için e-ticaret rehberiSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*