14 Kasım 2018

Booking.com’da Mobilden 3 Milyar Dolarlık Rezervasyon Yapıldı

bookingOnline otel ve tatil seyahati rezervasyon sitesi Booking.com, mobil ticaret konusunda son üç yılda oldukça iyi bir gelişme yakaladığını açıkladı. Bugüne kadar toplamda 20 milyon kez indirilen Booking.com’un mobil uygulaması ve mobil sitesi üzerinden yapılan rezervasyonların değeri 2011 yılında 1 milyar dolar değerindeyken, 2012’de bu rakam 3 milyar dolara ulaştı.

Şirketin mobil uygulaması iOS, Android, Kindle Fire ve Windows 8 cihazlarla uyumlu olarak çalışıyor. Geçtiğimiz yıl 3 milyar dolarlık rezervasyon yapılmış olması da şirketin neden bu platformlara yatırım yaptığını adeta gözler önüne seriyor.

Booking.com CEO’su Daren Huston, kullanıcılarının mobil site ve uygulamada da tıpkı internet sitelerinde olduğu gibi sade ve kolay kullanılabilir bir arayüz istediklerini dile getirirken, mobil uygulamaya hesaplarıyla bir kez giriş yaptıklarında tüm kredi kartı bilgileri, aramaları, favoriler ve yer ayırtma bilgileri bulut sistemiyle otomatik olarak ulaşılabilir durumda olduğunu söylüyor.

Booking.com 41 farklı dilde kullanılabiliyor ve 180 ülkede 290.000’den fazla otel ve konaklama mekanı sistemde kayıtlı bulunuyor. Bu gibi hizmetlerin yanı sıra sitede 18,5 milyon kullanıcının bıraktığı yorumlar da seyahat etmek isteyen diğer kullanıcılara fikir veriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*