15 Kasım 2018

Borders İsim Hakları ve Web Sitesi 15.8 Milyon Dolara Satıldı

Şubat ayında iflasını duyuran ABD’nin en büyük offline ve online kitap satıcılarından olan Borders‘ın isim hakları 15.8 milyon dolara satıldı.

Perşembe günü New York’ta gerçekleşen Borders isim hakları açık arttırmasına 10 açık arttırmacının katıldığı, aralarında yine ABD’nin en büyük zincir kitap mağazalarından Barnes & Noble’ın da bulunduğu açık arttırmacıların Borders isim haklarında pay sahibi olmaya hak kazandığı belirtildi.

Internet Retailer Top 500 listesinde 200 numarada yer alan Borders’ın iflası, müşterileri tarafından büyük üzüntü ile karşılanmıştı. Tarihi 1962 yılına dayanan ve iflasından önce 19.000 çalışanı bulunan firmanın 2010 online satışları 75 milyon dolar olarak belirtilmişti.

Eylül 20’de açık arttırmayı kazananların isimlerinin onaydan geçeceği belirtilirken, açık arttırmayı kazananların Borders, Waldenbooks ve Brentano’s markalarının yanı sıra, markaların alan adları ve Borders.com e-ticaret sitesinin de sahibi olacaklari bilgisi paylaşıldı.

Borders CEO’su Holly Etlin, açık arttırmanın sonucundan memnuniyet duyduklarını, katılımcıların Borders markasının ve müşteri kitlesinin önemini takdir ettiklerinin açık arttırma ile de ortaya çıktığını belirtti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*