19 Kasım 2018

bpost’tan Gerçek Zamanlı Online Açık Artırma Şovu

bpost Vitrin Alışverişi
Alışverişin geleceği hakkında birçok farklı tahmin yürütülüyor. QR kodların kullanımı, insansız ve içinde fiziki ürün olmayan mağazalar… Yukarıda bahsettiklerimiz artık hayal veya tahmin değil, günlük hayatımızda karşımıza çıkabilecek örnekler.

Belçika’da ise yeni bir uygulama ile kullanıcılar internet ve aynı zamanda vitrin alışverişine yönlendiriliyorlar. Brüksel’de yapılan bu uygulama ile Belçikalı kargo şirketi bpost ürün teslimatı konusunda ne kadar iyi olduğunu göstermek için canlı yayında ürünlerin satışının yapıldığı bir internet sitesini geçici olarak yayına aldı. Aynı zamanda Brüksel’de bir fiziki mağazadan da canlı yayını gerçekleştiren şirket, sokaktan geçenlerin de canlı yayını vitrinden izleyebilmelerine olanak sağlıyorlar.

İnternette canlı olarak satılan ürünlerin fiyatları sürekli düşüyor ve kullanıcılar düşük fiyatlı ürünleri almak için online olarak sırada bekliyorlar. Fiyatı uygun bulan kullanıcılar ürün tükenmeden satın almaya çalıştıkları için de, sürekli olarak siteyi takip ediyor.

bpost, satılan ürünleri canlı yayında kargoluyor ve izleyiciler ürünlerinin paketlenme ve kargoya verilme sürecini canlı olarak izleyebiliyorlar. Tabii ki fiziki mağazanın dışındaki tüketiciler de mobil cihazlarıyla site üzerinden ürün satın alabiliyorlar.

bpost’un bu sitesine 6 günde 260.000 tekil ziyaretçi geldi ve saat başında 8 ürün satıldı. Şirketin bu uygulamasını aşağıdaki videodan da izleyebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*