12 Aralık 2018

İngiltere’de Mobil Mağaza Arama Trafiği 4 Katına Çıktı

British Retail Consortium ve Google tarafından yapılan bir araştırmaya göre İngiltere’de mobil cihazlardan gelen mağaza aralamaları Haziran ayına kadar olan 3 aylık dönemde 4 katına çıktı.

Aynı dönemdeki mobil mağaza aramalarının, geçen seneye kıyasla %216 arttığı da araştırmada paylaşılan bilgiler arasında.

Mobil cihazlardan gelen sadece online mağaza aramalarında, 2010 yılının aynı dönemine göre %21 artış olduğu belirtilirken, çok kanallı ticaret yapan mağazaların aramalarında %14 artış olduğu belirtildi.

İngiliz tüketicilerin yurt dışındaki mağaza aramalarında geçen seneye oranla %76’lık bir artış olduğu bilgisi paylaşılırken, yurtdışından gelen İngiliz mağaza aramalarında ise %34 artış olduğu belirtildi.

British Retail Consortium Direktörü Stephen Robertson, özellikle online mağazalar için yükselen trendin mobil aramalar olduğunu iletti.

Tüketicilerin, alışveriş deneyimlerini kolaylaştırmak için yollar aradıklarını ileten Robertson, mobil optimize sitelerle özellikle online mağazaların hedefledikleri kitleye çok daha rahat ulaşabileceklerini ekledi.

Google Mağazalar Direktörü Peter Fitzgerald ise, ikinci çeyreğin online mağaza aramaları adına oldukça ilginç bir dönem olduğunu, yaşanan hızlı artışı heyecan verici bulduklarını iletti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*