17 Kasım 2018

BTCTurk.com ile Türk Lirasıyla Bitcoin Alım Satımı Başladı

BTCTurk
İnternet ortamının yeni para birimi olarak çıkan ve son dönemlerdeki ani yükseliş ve inişiyle dikkatleri üzerine çeken Bitcoin, kimi kesimler tarafından henüz güvenli bulunmasa da, kimileri tarafından benimsendi, hatta Bitcoin ile ürün satın alımları bile gerçekleşmeye başladı.

BTCTurk.com da Türk Lirasıyla Bitcoin alım satım işlemini hayata geçirdi. Yaptığınız işlemler sonrasında paranızı banka hesabınıza havale ya da EFT transfer edebiliyorsunuz. Bitcoin satın alırken, almak istediğiniz fiyatı ya da piyasa fiyatını girerek işlem yapabiliyorsunuz.

Kıbrıs, Lefkoşa merkezli olan şirket, Bitcoin alım satımında kullanıcılardan belli oranlarda komisyon kesiyor. Komisyon oranları %0,55 ile %0,30 arasında değişiklik gösteriyor. Bu oran son 30 gün içinde yaptığını işlemlere göre azalıp artabiliyor. Bunun yanı sıra komisyon yüzdelerinin her işlem için anlık hesaplandığını da belirtmek gerekiyor.

Sitede Bitcoin alım satımı sonrasında TL yatırma ve çekme limiti bulunuyor. Üyelik tipine göre günlük ve aylık olarak değişen bu rakamlarda günlük en çok 100.000 TL yatırıp çekebiliyorken, Aylık limit ise 500.000 olarak belirlenmiş. Site üzerinden para yatırma ve çekme işlemleri için bu sayfaya göz atabilirsiniz.

Geçtiğimiz Nisan ayında, Güney Kıbrıs’ta yaşanan ekonomik kriz sonucu Jeff Berwick, dünyanın ilk Bitcoin ATM’sini Güney Kıbrıs’taki kullanıcılarla buluşturmuştu. Bu ATM ile tüketiciler bitcoinlerini paraya dönüştürerek alışveriş yapabiliyorlardı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*