20 Kasım 2018

Buldumbuldum.com Online Yılbaşı Hediye Alışverişlerini Değerlendirdi

Ülkemizde rahatlığı, seçenek bolluğu ve sayısız fırsatları ile online alışverişin gitgide daha fazla tercih edildiği bir gerçek.

Günden güne artan online alışveriş oranları ve Amazon gibi e-ticaret devlerinin yatırımları bunun bir anlamda kanıtı.

Online hediye sipariş sitesi Buldumbuldum.com kurucusu Güçlü Gökozan, bu gelişmelere dikkat çekerek, özellikle yılbaşı hediye sezonunu yaşadığımız son dönemde hediye alışverişlerinin geçen seneye kıyasla 3 kat arttığını bizlerle paylaştı.

19 Aralık gecesinde siteleri üzerinden gelen alışverişleri de değerlendiren Gökozan, geçen sene aynı dönemde 25-30 TL olan sepet tutarlarının bu sene 40 – 45 TL civarlarına çıktığını da belirterek, sipariş edilen hediyelerin formatındaki değişikliğe de dikkat çekti.

Gökozan, tüketicilerin artık parfüm, kravat gibi alışılagelmiş hediyelerin yerine, sihirbazlık setleri, Angry Birds peluşları, Oscar Ödülü gibi farklı tarzda hediye türlerini tercih ettiklerini iletti.

Özellikle online ortamdaki hediye çeşit bolluğu ve tüm ürünleri aynı anda görebilmenin kolaylığı ile hediye tercihlerinde farklılığa doğru kayan tüketicilerin sadece yılbaşı sezonunda değil, aralarında Anneler Günü ve Sevgililer Gününün bulunduğu dönemlerde de hediye alışverişlerinin arttığı firma tarafından eklendi.

Buldumbuldum.com, sitesi üzerinden gelen dönemsel alışveriş verilerini karşılaştırarak, yılbaşı dönemindeki alışverişlerde normal zamanlara kıyasla 4-5 kat, Sevgililer Gününde 2-3 kat ve Anneler Gününde ise 2 kat artış olduğunu paylaştı.

Firma, Babalar Gününde yapılan online sipariş oranlarının ise normal dönemlerden çok az daha yukarıda olduğunu belirtti.

Buldumbuldum.com tarafından paylaşılan bu bilgiler, tüketicilerin özellikle hediye sezonlarında online alışveriş imkanlarını oldukça iyi değerlendirdiklerini göstermiş oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*