16 Kasım 2018

Burda International, Online Alışveriş Sitesi Showroom’un Yüzde 25’ini Satın Aldı

Elle, InStyle ve Prestige gibi dergilerin arkasındaki isim olan Burda International, Polonya merkezli online moda alışveriş sitesi Showroom’un hisselerinin %25’ini satın aldı.

Bu yılın başında kurulan Showroom‘un sınırları Polonya’yı aşmaya başlamıştı. Dolayısıyla şirketin Avrupa pazarında kendine bir yer edinmeye başladığını söyleyebiliriz. Burda’nın yaptığı bu yatırım Showroom’un pazardaki yerini sağlamlaştırıp, daha büyük adımlar atmasını sağlayabilir. Showroom, ortaklık sonucunda gelecek olan sıcak paranın nasıl bir strateji ile hangi alanda kullanılacağına dair henüz bir bilgi paylaşmadı.

Showroom, bağımsız moda tasarımcılarının ürünlerini sergileyip satmalarını sağlıyor. Tasarımcılar ve markalar bu platformda ürünlerinin görsellerini ve ürün detaylarını paylaştıktan sonra, tüketicilerin beğenisine sunuyor ve tüketiciler de beğendikleri ürünleri doğrudan o ürünün sahibinden satın alabiliyorlar. Şu an sitede 500 bağımsız Polonyalı tasarımcı ve 100’den fazla moda markası bulunmakta.

Showroom’un kurucu ortakları Michal Juda ve Jasiek Stasz, bu iş ortaklığının Polonyalı moda tasarımcılarının diğer ülkelerde de tanınmalarını sağlayacağını belirtti. Polonya modasının büyük bir potansiyeli olduğunun üzerinde duran kurucu ortaklar, ülkelerindeki tasarımcıların çok yaratıcı ve üretken olduklarını ve Showroom olarak onların bu tasarımlarını dünyaya tanıtmak istediklerini de sözlerine ekledi.

Showroom’a yapılan yatırım hakkında görüşlerini belirten Burda International CEO’su Fabrizio D’Angelo, Showroom’un moda tasarımcılarını bir araya getirerek ilginç bir konsept oluşturduğunu ve bu ortaklıkla beraber iki şirket arasında mükemmel bir stratejik beraberlik olacağını söyledi. Öte yandan yayıncı bir grubun, her ne kadar moda odaklı dergileri olsa da, e-ticaret alanına bu miktarda bir yatırım ile dahil olması dikkate değer. Bunun yanında Hubert Media Group’un Union Square Ventures ve Jim Breyer ile beraber Etsy’e 2008 yılında 27 milyon dolarlık bir yatırımda bulunduğunu da belirtelim.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*