19 Kasım 2018

Online Videolarda İzleme Yaşı Arttıkça Reklamlarla İrtibat Artıyor

Online videoların izleyici kitlesinin gittikçe yaygınlaştığı biliniyor. Burst Media tarafından yeni yayınlanan bir araştırma ise, şaşırtıcı bir gerçeği ortaya koyuyor.

Burst Media’nın yaptığı araştırmaya göre, online videoları izleyen kesimde yaş büyüdükçe, videolardaki reklamlara verilen tepki; yani reklama tıklama, siteyi ziyaret etme ya da ürünü satın alma oranları artıyor

Raporun genelinde, online video izleyen kesimin %18.2’sinin izledikleri videolarda bulunan reklamlara tepki verdiği belirtilirken, bu oranın 35 yaş ve üstü kesimde 18-34 yaş arası kesime oranla çok daha yüksek olduğu paylaşılıyor.

Araştırma yetkilileri 18-34 yaş arası kesimde reklamlarla iletişime geçme oranını erkeklerde  %9.2 iken, bayanlarda %14.5 olarak belirtirken, bu oranın 35 ile 54 yaş aralığında neredeyse 2 katına çıktığını iletiyorlar.

35-54 yaş aralığındaki bayanlarda reklamlara tepki oranı %22.1 iken, erkeklerde %24.1 olarak ortaya çıkıyor.  Araştırmada reklamlarla en fazla iletişime geçen kesim ise 55 yaş ve üzeri erkekler olarak belirleniyor.

Araştırma yetkilileri, reklamlarla irtibata geçme oranlarına rağmen, en az video izlenme oranlarının 55 yaş ve üzeri kesimde gözlemlendiğini de belirtiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*