15 Kasım 2018

Buy.com, Perakendeciler İçin Promosyon Videoları Çekecek

Japonya’nın en ünlü online alışveriş sitesi Rakuten‘in sahip olduğu Buy.com, satıcıların kendi ürün ve markalarının reklamlarını yapmalarına olanak tanıyan promosyon amaçlı videolar üretmeye başladığını duyurdu.

E-ticaret siteleri ve diğer pazarlama mecralarında kullanılmak üzere tasarlanan tanıtım videoları, şirketin prodüksiyon birimi “BuyTV Services” bünyesinde çekilecek. Uzman bir kadro tarafından, minimal bir reklam ve tanıtım formatında hazırlanan videolar, online dünyadaki itibarını ve satış rakamlarını artırma amacını taşıyan işletmeler için oldukça efektif olacağa benziyor.

Rakuten ve Buy.com bünyesindeki satıcılara ek olarak, herhangi bir perakendecinin de faydalanabileceği belirtilen uygulama sayesinde işletmeler, ayrıca bu videoları kendi internet sitelerine embed edip, kullanıcıları aksiyona yönelten linklerle anında satın almaya davet edebilecekler. BuyTV‘de tanıtım videolarını geliştiren perakendeciler, istedikleri takdirde bu videoların linklerini kendi ürün sunumlarına, video paylaşım sitesi Vimeo aracılığıyla ekleme şansına erişecekler.

Bu tarz bir prodüksiyona girişmek isteyen firmaların, 30 saniye ile 1 dakika arasındaki süreler için ortalama 1.500 dolar, 3 ile 5 dakika arasındaki videolar için ise 5.500 dolar gibi bir tutar ödeyeceği belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir yazıda da belirttiğimiz gibi; e-ticaret siteleri satışlarını artırmak, potansiyel müşterilere ulaşmak ve iyi bir marka algısı oluşturmak için online videoları pazarlama stratejilerine dahil etmeye başladılar. ABD’deki top 50 online perakendeciden 48′i sitelerinde ürün tanıtım videolarını kullanıyorlar. Bu doğrultuda, ürün hakkında açıklayıcı bilgiler veren iyi bir tanıtım videosunun satışları yüzde 30 ile 40 arasında artırdığı belirtiliyor.

Aşağıda, BuyTV bünyesinde yayınlanan Mint Shoes promosyon videosunu izleyebilirsiniz;Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*