16 Aralık 2018

22 Milyon Dolar Yatırım Alan BuyWithMe 5 Milyon Dolara Satıldı

Sene başından itibaren ardı arkası kesilmeyen satın alımları ile gündemi meşgul eden, ABD fırsat sektöründe Groupon ve LivingSocial‘dan sonra 3. sıraya oturması beklenen BuyWithMe, 5 milyon dolar civarında bir bedel ile Gilt Groupe‘ye ait Gilt City’e satıldı.

Büyüme stratejisinde satın alımlarla genişlemenin ilk sıralarda yer aldığı belirtilen BuyWithMe, sektörde güçlü rakipleri ile rekabet edebilmek için hızla büyüme yoluna gitmişti.

Haftasonunda yayınladığımız haberde de belirttiğimiz üzere, firmanın satın alımları başarısız olmuş, bir süredir çalışanlarını işten çıkararak küçülmeye gittiği belirtilmişti.

Bir süredir maddi sıkıntılarla boğuşan firma, hızlı büyüme ve güçlü konumlanma hedefinin aksine, aldığı yatırımların %25’inden bile daha azına Gilt Groupe bünyesine katıldı.

Gilt City’nin BuyWithMe üyeleri ve teknolojik altyapısını kullanacağı firma yetkilileri tarafından belirtiliyor. Gilt Groupe, satın alımın net finansal verilerini paylaşmazken, sektörde BuyWithMe’nin 5 milyon dolar civarında bir fiyata satıldığının güçlü kaynaklar tarafından belirtildiği konuşuluyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*