17 Kasım 2018

Buzzfeed 50 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Viral medya internet sitesi Buzzfeed, Silikon Vadisi yatırım firmalarından Andreessen Horowitz tarafından 50 milyon dolarlık daha yatırım aldı.

Haberi dün akşam duyuran Andreessen Horowitz kurucu ortağı Marc Andreessen Twitter üzerinden “Bu akşam Buzzfeed’deki yeni yatırımımız hakkında konuşmamak için kendimi zor tutuyorum” diye yazdı. Daha sonra da yatırımın gerekçelerini anlatan başka bir sıra tweet gönderdi.

Buzzfeed’e hayalleri olan yeni medya platformunu gerçekleştirmek için destek olmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Andreeseen, Buzzfeed’in yönetim kadrosuyla çalışmanın büyük bir deneyim olacağını da söyledi.

New York Times gazetesinde verdiği bir röportaja göre Buzzfeed Genel Yayın Yönetmeni Ben Smith, yatırımın yeni kategoriler açılmasında, yeni satın almalarda ve şirket içi teknoloji geliştirmede kullanılacağını söyledi. Aynı habere göre son yatırım ile birlikte Buzzfeed’in değeri 850 milyon dolara çıkmış oldu.

Daha önceki dedikodulara göre Buzzfeed’in satın alınması ile Disney ilgileniyordu fakat Disney, 1 milyar dolara yaklaşan fiyat etiketini fazla bulduğu için satın almadan vazgeçmişti.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*