21 Kasım 2018

Çalınan Arabasını 42 Sene Sonra Ebay’de Buldu

Online pazar yeri denilince ilk akla gelen isim olan Ebay‘de aradığınız her tarzda ürünü bulmak mümkün.

Giyimden teknolojik ürünlere oldukça geniş bir yelpazede ürünü bünyesinde barındıran Ebay’de, Mashable‘da yayınlanan bir habere göre bir kullanıcı 42 sene önce çaldırdığı arabasını buldu.

ABD’nin Texas eyaletinde yaşayan Bob Russell, bundan tam 42 sene önce çalıdırdığı 1967 model Austin Healey odel arabasını Ebay üzerinde gerçekleşen bir açık arttırmada buldu.

Arabasını aramaktan hiç vazgeçmediğini belirten Russell, 1968 yılında 3000 dolar ödeyerek satın aldığı arabasına yapılan son bahsin 19.700 dolar olduğunu, açık arttırmayı görür görmez arabanın araç tanıtım numarasını kontrol ettiğini, hala sakladığı numara ve orijinal anahtarı ile arabayı satışa sunan galeriyi arayarak satışı durdurmalarını talep ettiğini belirtti.

66 yaşındaki Russell, Ebay yayın hayatına başladığından beri düzenli olarak arabasını bulmak için siteyi kontrol ettiğini ve umudunu kaybetmediğini belirtirken, 24.000 dolar ödeyerek Craigslist üzerinden arabayı satın alan oto galeri, aracı Russell’a teslim etmek durumunda kaldı.

Bob Russell, aracının hala sağlam kalmasından mutlu olduğunu, gerekli modifikasyonlarla aracın değerinin 50.000 dolara ulaşabileceğini açıkladı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*