11 Aralık 2018

Mobil Cihazlardan Gelen Satışların Online İçindeki Oranı 2 Yılda %1320 Arttı

Özellikle tablet cihazlarla beraber mobil ticarete alışan tüketiciler, her ne kadar mobil ortamda kredi kartı kullanımlarından çekinseler de mobil cihazları ile alışveriş yapmaya yavaş yavaş alışıyorlar.

Capgemini tarafından yapılan bir araştırmaya göre, mobil alışverişin online alışverişlerdeki oranı hızlı ve şaşırtıcı bir artış içerisinde.

Firma, 2009 yılı son çeyreğinde mobil satışların online satışlardaki yerinin sadece %0.4 olduğunu ileterek, bu oranın 2011’in aynı çeyreğinde %5.3’e ulaşarak hızlı bir artış yaşadığını belirtti.

Capgemini tarafından paylaşılan verilere göre, e-ticaret sitelerine mobil cihazlardan gelen trafik de 2009’dan bu yana oldukça büyük bir artış gösterdi. 2009 yılının 3. çeyreğinde %2.6 olarak belirlenen mobil cihaz e-ticaret trafiği, 2011 yılının 3. çeyreğinde Capgemini araştırmasına göre %8.2’ye yükseldi. 2011 son çeyrekte ise bu oran %11.6 olarak paylaşıldı.

Capgemini, mobil alışverişlerdeki sahtekarlık oranlarında da azalma olduğuna değinerek, 2010’un ilk çeyreğinde sahtekarlık dolayısı ile iptal edilen mobil satışlarının oranının %3.6 olduğunu belirtirken, bu oranın 2011 4. çeyreğinde %1.6 olduğunu ekledi.

Capgemini yetkilileri, mobil sahtekarlık oranlarının azalmasının mobil ticaretin artması ile aynı öneme sahip olduğuna değinerek, tüketicilerin mobil ticarete olan güvenleri arttıkça, mobil alışverişlerin hızla artacağını açıkladılar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Geribildirimler

  1. […] zamanda yayınlanan birçok araştırma mobil ticaretin, mobil ürün aramalarının, ödemelerin, barkod okutma ve ürün karşılaştırmalarının […]

Fikrini söyle

*