18 Aralık 2018

Cars.com Güvenlik Mührüyle Dönüşüm Oranlarını %3 Arttırdı

Online alışveriş yaparken tüketicilerin bir kısmının kişisel bilgilerini, ödemelerde ise kredi kartı detaylarını paylaşmaktan tedirgin olduğu bilinen bir gerçek.

Firmalar, tüketicilerin gönül rahatlığı ile online alışveriş yapabilmeleri için farklı yöntemler denerlerken, tüketicilerin özellikle güven duydukları isimlerin mühürlerine sahip firmalardan daha rahat online alışveriş yapabildikleri Cars.com tarafından yapılan bir araştırma ile ortaya çıktı.

Web sitesi üzerinde 9 günlük bir A/B testi denemesi gerçekleştiren online araba satış sitesi Cars.com, site ziyaretçilerinin yarısının kişisel bilgilerini paylaşırken McAfee Secure mührünü görmesini, geriye kalan yarısının ise her hangi bir güvenlik mührünü görüntülememesini sağladı.

Firma tarafından paylaşılan verilere göre, güvenlik mührünü görüntüleyen tüketici kesiminde site üzerinde kişisel bilgilerini paylaşma oranı, görüntülemeyen kesime göre %2.7 arttı.

Cars.com dönüşüm oranlarını, tüketicilerin siteleri üzerinde araba satış firmalarının kendileri ile irtibata geçebilmesi için isim, telefon numarası ve email gibi ürtübat bilgilerini paylaşmaları olarak tanımlıyor.

Güvenlik mührünün faydasının kısa sürede gözlemlendiğini belirten firma yetkilileri, mührün daha yaygın kullanımı için çalışmalara başlayacaklarını belirttiler.

McAfee tarafından sunulan mühür, farklı pek çok güvenlik mührü gibi mührün kaç sayfada görüntülendiği ve günlük kaç gösterim olduğuna dayanılarak fiyatlandırılıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*