15 Kasım 2018

Ağzından Çıkanı Kulağı Duymayan 3 CEO [Liste]

0130-satya-nadella-630x420Satya Nadella, Microsoft

Bir toplantı sırasında Nadella’ya, sektördeki kadınların maaş artışları ve maaş artışı isteyen kadınların bunu nasıl dile getirmeleri gerektiği sorusu yöneltildi. Nadella, “Dile getirmelerine gerek yok, sistemin gerekli durumda zaten maaşlarını yükselteceğine güvenmeleri yeterli” cevabını verdi. Doğal olarak ortalık karıştı. Sosyal medyada da paylaşılan bu sözler, özellikle kadın-erkek arasındaki maaş eşitliğinin hala devam eddiği Silikon Vadisi ilgililerini çok kızdırdı. Akabinde Nadella, Twitter üzerinden özür diledi, soruyu yanlış yanıtladığını ve kadın-erkek eşitsizliğinin sektörlerinde kapatılması gerektiğini söyledi.

w_james_mcnerney_jrJames McNerney, Boeing

Boeing’in CEO’su, 65 yaşını doldurduktan sonra hala görevde kalmayı sürdüreceğini açıkladı. Bunu yaparken, “kalbim atmaya, çalışanlar benden saklanmaya ve işimin başında olmaya devam edeceğim” sözlerini kullandı. İşçi sendikaları bunun bir anti-personel söylem olduğunu söylediklerinde sözlerini geri alıp “çok yanlış kelimeler kullandım. Bundan sonra çok daha dikkat edeceğim” dedi.

tmobile-ceo-john-legereJohn Legere, T-Mobile

Haziran ayında bir konuşması sırasında rakibi AT&T’yi eleştiren T-Mobile CEO’su “Bunlar tecavüz eder gibi her kuruşunuzu iç etmek peşinde sizden nefret eden o… ç…” gibi (gerisini sansürlü bile yazamıyoruz) laflar etti. T-Mobile çalışanları cinsel şiddeti normalleştirdiği gerekçesi ile kendisine dava açılmak üzereyken neyseki sözlerini geri alıp “Geçen gece gücendirdiğim herkesden özür dilerim, malesef dilin kemiği yok” dedi.

 Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*