13 Aralık 2018

Arama Tıklamalarının %10’u Cep Telefonlarından Geliyor

Performics tarafından açıklanan verilere göre ABD’de arama reklam tıklamalarının neredeyse %10’u mobil cihazlardan geliyor. Araştırmada belirtilen bir diğer veri ise Mart ayı boyunca servis edilen online reklamların %10’u artık mobil cihazları hedef alıyor.

1998 yılında dünyanın en büyük üçüncü iletişim ajansı Publicis tarafından kurulan Performics, 2011 Ocak ayında Forrester tarafından oluşturulan ABD araştırma ajansları raporunda ‘güçlü bir araştırma ajansı‘ olarak belirtilmişti.

Performics, 2011 ilk çeyreğinde geçen seneye oranla mobil aramalarda %195 artış olduğunu belirtiyor. Mobil cihazlara yönelik reklamların tıklanma oranındaki artış rakamı da aynı oranda şaşırtıcı. Araştırma sonuçlarına göre mobil reklam tıklanma oranında %230’luk bir artış var. Kişisel bilgisayarlardaki reklam tıklanma oranındaki artış ise geçen senenin ilk çeyreğine kıyasla %13.7’de kalmış.

Araştırmadan çıkan verilere göre, mobil cihazların artık çoğumuzun hayatında önemli bir yeri olduğu gerçeğini reklam verenlerin göz ardı etmemesi gerekiyor. Sadece geçtiğimiz bir sene içerisinde gerçekleşen bu yüksek artış oranları, gelecek seneler için de yol gösterici niteliğinde gibi görünüyor.

Forrester’ın Online Perakendeciliğin Durumu 2011: Pazarlama, Sosyal Medya ve Mobil araştırmasında online perakende mağazalarının mobil ticarete verdiği önemi rakamlarla paylaşmıştık.

E-ticaret mağazalarının, bu araştırmalar doğrultusunda “Arama Motorları Reklam Bütçelerini” mobile doğru yönlendirmeye devam edecekleri kaçınılmaz bir gerçek.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*