15 Kasım 2018

Cep telefonlarını tahsilat aracına dönüştüren Ödeal İşyerim ilk çeyrekte yüzde 97 büyüdü

Ödeal-pos-eticaret-mobil_ticaret-mobilCep telefonlarıyla POS olmadan banka kartı ve kredi kartıyla tahsilat yapılmasını sağlayan Ödeal İşyerim istikrarlı şekilde büyümeye devam ediyor. 2016 ilk çeyrek sonunda üye işyeri sayısını %50 ve cirosunu %97 artıran Ödeal İşyerim cep telefonlarını tahsilat aracına dönüştürerek e-ticaret ve mobil ticarete büyük katkı sağlıyor.

Özellikle sabit maliyetleri, ciro hedefleri, aylık kotalar gibi kriterler nedeniyle POS cihazı alamayan ya da almak istemeyen günlük işlem hacmi küçük işletmeler ve bireysel girişimlere kredi kartı ve banka kartıyla tahsilat imkanı sunan Ödeal İşyerim, 72 ilde 60’dan fazla sektörde hizmet veren 7500’ü aşkın kullanıcıya ulaştı.

İlgili yazı: Online Alışveriş 4 Yılda 3 Kat Arttı ve İnternette Kartlı Ödeme 4,9 Milyar TL’ye Ulaştı

Kullanıcı sayısı hızla artırıyor

Türkiye’de mobil tahsilat uygulamaları alanında Türkiye’de büyük bir potansiyel olduğunu ifade eden Ödeal İşyerim Kurucusu Fevzi Güngör konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Ödeal İşyerim ile sunduğumuz mobil tahsilat hizmeti çok hızlı kabul gördü ve kullanıcı sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Orta vadede finansal teknolojiler alanında bölgesel bir şirket haline gelmek için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. 2016’da aylık 50 milyon TL hacme ulaşarak ürün ve hizmet çeşitliliğimizi artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Türkiye’de fintech hacmi 19,6 milyar dolar olacak

Türkiye’de öne çıkan Fintech alanlarından olan ödeme sistemlerinin önümüzdeki günlerde en çok yatırım alacak alanlar arasında yer aldığını ifade eden Güngör sözlerini şöyle sürdürdü:BKM verilerine göre hali hazırda 200’ün üzerinde fintech yatırımının olduğu Türkiye’de fintech işlem hacmi yıllık büyüme beklentisi yüzde 20. 2016 yılı fintech ticaret hacminin 19,6 milyar dolar olması bekleniyor. Global ölçekte baktığımızda 2017 yılına kadar mobil ödeme sistemlerine yapılacak yatırımın 823 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Dolayısıyla fintech sektörü dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük potansiyele sahip ve bu alanda yatırımlar artacaktır. Biz de Ödeal İşyerim olarak 2016’yı önemli büyüme oranlarıyla tamamlamak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*