11 Aralık 2018

Cep Telefonu ve Tabletlerde Arama Harcamaları Eşitlendi

IgnitionOne adındaki pazarlama teknolojileri şirketinin yaptığı araştırmaya göre, reklam verenlerin cep telefonu arama ekranları için harcadıkları reklam bütçeleri, tabletler ile eşitlenmiş durumda. Cep telefonlarında bu pazar %173 artarken, bu yıl tabletlerde %47 oranında artması, iki mecrada yapılan reklam harcamalarını neredeyse eşitledi. Araştırmaya göre şu anki durum, arama reklam harcamaları tabletlerde %51 iken, cep telefonlarında %49 oranında.

Bu rakamlar her ne kadar ABD piyasası için geçerli olsa da, takip edilen kullanıcıların çokluğu, küresel çaptaki bir trendi gösteriyor. Toplam 3,2 milyar tıklama ve 106 milyar impression takip edilmiş.

Genel olarak bakıldığında, arama reklam harcamalarının geçen yılın aynı çeyreğine göre %9 arttığı da gözlemleniyor. Google hala bu piyasanın kralı konumunda, harcamaların %79,1’i Google’a gidiyor. Yahoo/bing ise %20,9. Geçen yıl bu ikili %22,9’du, yani bir yıllık süreç içinde %2’lik bir pazar payı kaybı yaşamışlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*