15 Kasım 2018

Chef’sPack: Kişiye Özel Sağlıklı Beslenme Hizmeti Sunan Girişim

Chef's Pack Eşref HamamcıoğluSağlıklı beslenme; yaşam kalitesini yükseltmek adına gerekli olan besinleri yeterli miktar ve zamanlarda alma durumudur. Günlük yaşamın koşuşturması sonucunda gerekli besinleri uygun zamanlarda alamamak, yetersiz beslenmeye yol açabilir. Kişiye özel yapılmayan diyet ve sağlıklı beslenme programları sonucunda kişinin sağlığı konusunda ya istenen sonuçlar alınamıyor ya da sağlığı daha kötüye gidebiliyor. Chef’sPack de bu konuları ele alarak, kişiye özel beslenme hizmeti veren ve sağlıklı beslenme konusunda kullanıcılara yardımcı olmak için devreye giren bir girişim olarak öne çıkıyor.

Chef’sPack, günlük yaşamın hızlı temposuna ayak uyduramayanlara ve beslenmeyi sadece doymak değil, yaşam tarzının bir parçası olarak görmek isteyenlere mikrodalga, normal fırın veya tavada her an her yerde ısıtılarak yenmeye hazır günlük besin değerlerini almalarına imkan sunacak bir girişim. Sağlıklı bir yaşam tarzı sunarak zamandan tasarruf etmeye olanak sunuyor.

Chef’sPack, Aralık 2012’de kurulan Optimal Yiyecek İçecek Çözüm Geliştirme Tic. Ve San. A.Ş.’nin markalarından biri ve geçtiğimiz hafta faaliyet vermeye başladı. Eşref Hamamcıoğlu, Kurucu Genel Müdürlüğünü ve CEO’luğunu yaptığını Sodexo’dan ayrıldıktan sonra 20 yıllık deneyimini, oğluyla fikir birliği yaparak değerlendirmek istiyor. Dünyada hala sağlıklı ve kalori kontrollü beslenmeye çalışan bir potansiyel olduğunu gören Hamamcıoğlu, bunu Chef’sPack ile herkese ulaştırmayı hedefliyor. Ve şu an şirketin diyetisyenler, mühendisler ve deneyimli gıdacılardan oluşan 15 kişilik bir ekibi bulunuyor.

Öncelikle sitede bulunan hesap makinesi yardımıyla, cinsiyet, aktivite durumu, boy, kilo ve yaş ile ilgili bilgileri girerek ideal kilonuzu ve günlük kalori ihtiyacınızı öğrenip, sonrasında da mevcut olan 3 üyelik türünden size en uygun olanı seçiyorsunuz. Bu bilgileri aldıktan sonra kalori ihtiyacınıza uygun olarak, beslenme danışmanlarıyla ya da kendi haftalık menünüzü yemek çeşitlerinden oluşturabiliyor ya da 1200-2000 kcal arası değişen 2’şer alternatifli hazır menülerden satın alabiliyorsunuz. Bunun yanında 5 günlük öğlen ve akşam öğünlerinden oluşan paketin içeriğini de belirleyebiliyorsunuz. Ayrıca ürünlerdeki kalori kıyaslamasını görmek istiyorsanız, ürünleri karşılaştırma listesine ekleyebilir detaylı görsel ve açıklama ile karşılaştırabilirsiniz.

Chef's Pack
Ürünlere kesinlikle sterilizasyon yöntemi uygulanıyor ve ürünler hiçbir koruyucu madde içermiyor. Ayrıca 1 ay boyunca açılmadığı takdirde kendi kabında besin değerlerini kaybetmiyor. Menülerde şu an 8 kategori altında 60 çeşit geleneksel Türk yemeği var; fakat Türk yemeği deyince kalorisi fazla olduğu aklınıza gelmesin. Yemekler kalite standartlarına uygun şekildeki malzemelerle ve uzman beslenme danışmanları tarafından hazırlanıyor, bu nedenle kontrollü beslenmiş oluyorsunuz.

En çok satanlar arasında ise hazır menüler yer alıyor; ama kişiye özel menüler önerildiğinde de bakliyat yemekleri biraz daha öne çıkıyor. Şu anlık ağırlıklı olarak talep İstanbul‘dan geliyor; ancak Ankara, İzmir ve Konya gibi şehirlerden de üyeler mevcut.

Aylık üyelik bedeli bulunmamasının yanı sıra, standart üyelikte sadece bir kez beslenme danışmanlığı hizmeti alabiliyorsunuz. Kendinize özel menü oluşturulmasını ve beslenme danışmanlığının devam etmesini isterseniz özel üyelik alarak aylık 50 TL gibi bir rakam ödüyorsunuz. Özel üyelik ile haftada bir kez online veya telefonla beslenme danışmanlığı alabilirsiniz. Ortalama sepet tutarı ise 100-250 TL arasında değişiyor. Bu arada ilk alışverişinizde %10’luk indirim hediye olarak size sunuluyor.

Sağlıklı beslenmenin öneminin arttığı bu zamanlarda, bu durumun online mecraya dökülmesi oldukça büyük bir kolaylık olarak düşünülebilir. ChefsPack’in amaçları arasında, sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyen herkese ürünlerini ulaştırmak yer alıyor. Şirketin kısa ve orta vadeli planları arasında ise alışıla gelmemiş bir beslenme tarzı yaratmak ve bunun maddi manevi dönüşlerini yaratmak bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

 1. Bahadır der ki:

  Bizdeki bu yabancı hayranlığına da hastayım 🙂 Chef’sPack” ne? Güzel ülkemizin güzel türkçesi ile daha güzel bi isim bulunabilirdi. Ayrıca da yemeğin 1 ay saklanabileceğine dair sitede yer alan bilgi bana pek sağlıklı gelmedi.

  • Güzin Çaltı Yener der ki:

   Yüz yıllardır gıdaları saklamanın çeşitli yolları araştırılmıştır; kurutarak, dondurarak, tuzlayarak, pişirerek, pastörize ederek sterilize ederek ve daha pek çok yerel geleneksel yöntemler bulunmaktadır.
   ChefsPack bu yöntemlerden birisini seçmiştir. Özel ambalajı ve özel pişirme yöntemi ile gıdayı bozacak ve insan sağlığına zararlı olacak tüm mikroorganizma ve enzimleri inaktif edebilen ve gıdanın besin değerini azami ölçüde koruyan bir yöntem kullanmaktadır. Bu yöntem Napolyon döneminde kullanılmaya başlanan ve Anadolu’da da yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde gelişmiş teknolojilerle ama aynı prensipten hareketle uygulanmaktadır. Bu yöntemin adı “sterilizasyon”dur ve gıda güvenliği açısından en tercih edilenlerden birisidir. Ürünlerimizi afiyetle ve güvenle tüketebilirsiniz.

 2. mehmet tuna der ki:

  bence 1 aylık beklenebilen bir yemek özel katkı maddesi vardır sağlık açısından sakıncalıdır önermem

 3. Fatma gürel der ki:

  Yiyeceklerimizi hazırlarken kullandığımız ürünleri organik olanlardan tercih etmeye çalışıyoruz..Acaba sizin menülerinizde de buna dikkat ediliyormu?

 4. Fatma gürel der ki:

  Yiyeceklerinizde katkı maddesi kullanılıyormu?

Fikrini söyle

*