15 Kasım 2018

Çiçek Sepeti’nin Kozmetik Girişimi ViaBonte Değişti, Mizu Oldu

Türk e-ticaret sektörünün başarılı girişimlerinden ÇiçekSepeti, ismini değiştirdiği yeni dikey projesi ile parfüm ve kozmetik ürünlerine odaklanıyor.

İlk olarak 17 Temmuz’da ViaBonte.com olarak dijital dünyaya adım atan girişim, adını kısa ve daha akılda kalıcı olan Mizu.com olarak değiştirdi. Eylül ayının başında gerçekleşen bu değişiklik ile Mizu, arkasına Çiçek Sepeti’ni ve ona yatırım yapan Amazon‘u da alarak erkek ve kadın online parfüm sektörüne hareket katacak gibi gözüküyor.

Şu an için Çiçek Sepeti’nin ofisinden yönetilen Mizu.com, sadece bu işe odaklanmış güçlü bir kadro tarafından idare ediliyor. Tıpkı Çiçek Sepeti gibi belirli bir niş ürün grubuna odaklanıp, ayrıca yan kategorilerde de satışlar yapması beklenen girişimin, önümüzdeki günlerde ürün yelpazesine farklı ve destekleyici yeni ürünler ekleyeceğini de belirtelim.

Akılda kalıcı dört harfli ismi ve sade tasarımıyla dikkat çeken sitede; dünyaca ünlü en iyi parfüm markalarının birçoğunu bulabilmek mümkün. Eski ViaBonte’nin tasarımında pek fazla değişikliğe gidilmeden Mizu’ya uyarlanan site, yakın zaman içerisinde aktif bir blog sayfasıyla da hizmet vermeye hazırlanıyor. Tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo hizmeti sunan Mizu’nun ana sayfasında ayrıca Amazon ve Çiçek Sepeti’nin ortak bir girişimi olduğunu vurgulayan görseller ön plana çıkarılmış.

Uygun fiyatlandırma politikasıyla yoluna devam eden sitenin bir süredir pazarda yer alan rakipleri karşısında nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu. Kaldı ki Limango Pink, Misspera ve Balerin.com gibi güçlü rakipler daha şimdiden online kozmetik alışverişini domine ediyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*