19 Kasım 2018

Çiçeksepeti, Cicek.com’u Satın Aldı! [Güncellendi]

Güncelleme (03.05.2013 / 10.10): Emre Aydın Çiçeksepeti tarafı olarak şu an için açıklama yapmayacaklarını belirtti ancak Cicek.com’un tamamının satın alındığını da not olarak düştü. İki tarafa da tekrar hayırlı olmasını diliyoruz.

Çiçeksepeti Cicek.com ManşetTürk e-ticaretinin önemli oyuncularından Çiçeksepeti, Türkiye’nin ilk online çiçek siparişi sitesi Cicek.com‘u satın aldı.

Çiçeksepeti’nin kurucusu ve CEO’su Emre Aydın‘ın Twitter hesabından Foursquare check-in’i ile dün gece duyurduğu gelişme ile beraber Cicek.com artık Çiçeksepeti’nin bir markası oldu. Satın alma işleminin SASFinance üzerinden gerçekleştiğini de ekleyelim.

Geçtiğimiz senenin sonunda 2012/13 Dosyası için görüşlerini aldığımız Emre Aydın, 2013 yılında e-ticaret sektörüne aynı 2012’de olduğu gibi yatırımcıların yoğun ilgisinin olacağını belirtirken, yine bu yıl içinde daha fazla ortaklık ve satın almanın gerçekleşeceğini de iddia etmişti. Bu iddia için bu günlerin işaret edildiğini de bizim iddia etmemiz mümkün.

Satın alma ile beraber Cicek.com operasyonunun eskisi gibi devam mı edeceği ya da operasyonun Çiçeksepeti’ne mi bağlanacağı ve diğer satın alma detayları henüz açıklanmadı. Ayrı ayrı ulaştığımız Çiçeksepeti kurucusu Emre Aydın ve Cicek.com kurucusu Hakan Savascihabes konuyla ilgili şu an için sessiz kalmayı tercih ediyorlar. Kendileri konu ile ilgili geri dönüş yaptığında yazıyı güncelleyeceğiz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*