20 Kasım 2018

Çiçeksepeti, Sevgililer Günü’nde 48 Bin Çağrıya Cevap Verdi [İnfografik]

14 Şubat Sevgililer Günü’nü en yoğun geçiren online alışveriş sitelerinden biri olan Çiçeksepeti, bu özel günde verilen siparişler ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için yaptığı çalışmalar hakkında bir infografik paylaştı.

2013 yılında Sevgililer Günü için hedeflediği sipariş rakamlarına 1 gün öncesinden ulaştıklarını ifade eden Çiçeksepeti yetkilileri, müşterilerinin ihtiyaçlarına kısa sürede ve etkili bir şekilde karşılık verebilmek için çağrı merkezi çalışan sayısını 10 kat büyüttü ve 530 müşteri temsilcisi ile çalıştı. 48 bin çağrıya yanıt verilen günde, Çiçeksepeti’nden verilen sipariş sayısı da 10 kat kadar arttı.

Sevgililer Günü’nde ulaştırılmak üzere Hollanda’dan 700 bin çiçek ithal eden ve Türkiye genelindeki 300’den fazla iş ortağına bu çiçekleri ulaştıran Çiçeksepeti, 3.000 araçlık bir dağıtım ağı kullandı. Kategorilere göre en çok gönderilen hediyeler ise yüzde 70 ile çiçek, yüzde 15 ile kek, kurabiye ve çikolata, yüzde 10 ile meyve sepeti ve yüzde 5 ile hediyelik eşya ve takı olarak belirlendi.

Cinsiyetlere göre satın alınan hediyelere bakıldığında ise kadınlara en çok çiçeğin, erkeklere ise yenilebilir buketlerin hediye edildiği görülüyor.

Çiçeksepeti’nin (ve aslında Türk erkeklerinin) 14 Şubat Sevgililer Günü ile imtihanına dair rakamlara aşağıdaki infografikten ulaşabilirsiniz.

Çiçeksepeti Sevgililer GünüSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. selim der ki:

    Yukarıda 300.000 araç yazıyor, infografikte ise 3.000 araç yazıyor. Bilginiz olsun.

Fikrini söyle

*