14 Kasım 2018

Çiçeksepeti.com ve ilio/Demirden Tasarım Endeavor Girişimcisi Seçildi

9 ülkeden 17 şirketin yarıştığı Endeavor 39. Uluslararası Seçim Panelinin yeni girişimcileri belli oldu.

Panele Türkiye’den katılan Çiçeksepeti.com ve ilio/Demirden Tasarım Endeavor Girişimci olmaya hak kazandılar.

17-19 Mayıs tarihleri arasında Londra’da düzenlenen 39. Endeavor Uluslararası Seçim Panelinde A.B.D., Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, İngiltere, İsviçre, Lübnan, Şili, Ürdün ve Türkiye’den 25 panelist yer aldı.

Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’nde Türkiye, Arjantin, Brezilya, Lübnan, Meksika, Mısır, Uruguay, Ürdün ve Şili olmak üzere toplam 9 ülkeden 17 şirketi temsilen 29 girişimci değerlendirildi. 13 şirketin Endeavor Girişimci Şirketi ünvanı almaya hak kazandığı seçimlerde, Çiçeksepeti.com ve ilio/Demirden Tasarım girişimci şirketler arasından seçilerek Türkiye’yi gururlandırdı.

Çiçek Sepeti günde aldığı yaklaşık 1500 çiçek siparişi ile sektörünün öncüsü. 2010 yılında 30 saniyede bir çiçek siparişi alma başarısına ulaşan firma 109 kişiye istihdam sağlıyor.

Girişimci şirketleri değerlendiren Endeavor panelistleri arasında Hikma Pharmaceuticals’in Direktörü Ali Al-Husry, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Amazon.com Kıdemli Başkan Yardımcısı Diego Piacentini, Warner Music Group Başkan ve CEO’su Edgar Bronfman, Jr, Greylock Ventures Yöneticisi ve eski Skype CEO’su Josh Silverman, Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu ve Gucci Group’un eski Başkan ve CEO’su Robert Polet gibi önemli isimler vardı.

ilio/Demirden Tasarım, 20 ülkede aralarında Gilt Groupe, Amazon ve New York’s Museum of Modern Art (New York Modern Sanat Müzesi) gibi tanınmış markaların da bulunduğu birçok uluslararası firma ile çalışıyor. İlio koleksiyonu, günlük kullanım ürünlerine ve objelere çok katmanlı çözümler yaratarak tasarlanan, günlük hayatımızda oldukça yoğun yer tutan mobilya, porselen ve cam ürünlerden oluşuyor.

Gelişmekte olan ülkelerde ekonomik gelişime ivme kazandırmak amacıyla ülkelerdeki etkin girişimcileri tespit edip destekleyen uluslararası bir sivil toplum örgütü olan Endeavor, her yıl sektörlerine yön veren, değişime öncü yüzlerce Etkin Girişimci ile uzun süren seçim süreci görüşmeleri yapıyor. Endeavor seçilen girişimcilere kişiye özel bir teknik destek paketi sunuluyor. Bu paket girişimcilerin büyüme aşamasında karşılaştığı yatırım kaynağı, liderlik beceri, iletişim ağı ve yasal destek ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmak amacı ile oluşturuluyor.

Türkiye’de seçim sürecini destekleyen CNBC-e, seçim süreci sonucunda başarılı olan girişimcileri, CNBC-e ve Doğuş Yayın Grubu’nun uygun mecralarında destekleyecek.

1997 yılında gelişmekte olan ülkelerdeki girişimcileri desteklemek amacı ile New York’ta kurulan Endeavor derneğinin bu güne kadar desteklediği girişimciler arasında 25 şirketi temsilen 36 Türk girişimci bulunmakta.

Türkiye’nin girişimcileri Çiçeksepeti.com ve ilio/Demirden Tasarım’a başarılarının devamını diliyoruz. Girişimcilik ödülünü kazanan firmaların tamamına buradan ulaşabilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. GÖNÜL EREN der ki:

    Çiçek sepeti. com.’un, bu sektöre çok ihtiyaç olduğu için büyük olduğunu (nicel kısmından söz etmiyorum elbette), yoksa işlerini çok iyi yaptıklarından olduğunu düşünmüyürum. Umarım daha iyi alternatifleri çıkar da bunlar ya kendilerini düzeltir ya da yok olup giderler.

Fikrini söyle

*