17 Kasım 2018

Çikolata Sepeti’nin Lezzetli Girişimi: TatliHarfler.com

herseyimsin_1Birçoğumuz için çikolata denildiği zaman akan sular durur, kelimeler anlamını yitirir. Bu sebeple sevdiğimiz bir kişiye verebileceğimiz en güzel hediye alternatiflerinden biridir aynı zamanda çikolatalar.

Çikolata Sepeti‘nin bir başka girişimi olan Tatlı Harfler de bu doğrultuda, sevgilinizi, anneler gününde annenizi ya da doğum gününde arkadaşınızı sevindirmeniz için keyifli ve lezzetli bir e-ticaret girişimi olarak hizmet veriyor.

Tüm ürünler el değmeden hazırlanıyor

TatliHarfler.com adresinden hizmet veren girişim, diğer hediyelik çikolata satışı sitelerinden oldukça farklı bir şekilde, kullanıcılara kişiselleştirilmiş ve kendi zevklerine göre tasarlanmış çikolatalar üretme şansı tanıyor. Siteye giren müşteri, öncelikli olarak sipariş vermek istediği çikolatanın boyut ve paketini belirliyor. Ardından üzerine istediği kelimeleri online olarak kendisi yazan kullanıcı, bu işlemin ardından siparişini veriyor. Siparişin şirkete ulaşmasının ardından ise şöyle bir süreç işliyor: Onaylanan siparişin dökümü alınıp, sipariş üretim bandına iletiliyor. Burada siparişin türü ve içeriğine göre farklı şekillerde üretim varyasyonları gerçekleştikten sonra, toplu ve yüksek adetli sipariş üretimlerinde ürünler tasnif edilip, kalite kontrolden geçiriliyor. El değmeden hazırlanan tüm ürünler, üretim aşamasının ardından paketleme işleminde alınıyor.

“Siparişinizle beraber günlük hazırlanmış çikolata hamuru, Just-in-time üretim sistemi ile kalıplara dökülür. Soğutma tünelinden geçerek , katılaşması sağlanır. El değmeden üretilen harfler ayrılarak , hijyenik hassasiyetle seperatörlere dizilerek paketleme hattına yönlendirilir. Paketleme işlemi sırasında, gönderilecek adres bilgileri online olarak kargo firması tarafından kaydedilir ve kargo barkodu yapıştırılarak, iklimlendirilmiş bekleme alanına sevk edilir.”

tatsss

Ürünler sipariş anından sevkiyat aşamasına 18 dakikada ulaşıyor

Sipariş aşamasından sevkiyat noktasına 18 dakikada ulaşan ürünler bekleme alanına girdiğinde ise, sistem tarafından otomatik olarak fatura ve sevk irsaliyesi kesiliyor. İlgili kargo firmasının ürünü teslim alması ile merkezi noktalarda ertesi gün siparişleri kullanıcıya ulaştırılma vadinde bulunuluyor. Müşterilerin istedikleri mesajı çikolatanın üzerine yazdırabildiği uygulamada ayrıca, “gülen surat”, “kalp” gibi özel ifadeler kullanılabiliyor, istenildiği takdirde ise hazır mesajlardan yararlanılabiliyor.

“Özel ve yeni bir çikolata markası yaratarak butik konsept segmentinde de yer alan CKLT Çikolata Fabrikası, çikolata alımında farklılıkları yakalayarak çikolata sever kitlesini büyütmeyi ve pazara farklı bir soluk getirmeyi hedefliyor. İsviçre lisansı ile üretilen Mild markalı çikolataların yanına her gün yeni dünya markaları da eklenerek, Türk damak tadına en uygun ürünleri kapınıza getiriyor.”

Oldukça eğlenceli bir tasarımın kullanıcıları karşıladığı sitenin ana sayfasında yer alan çikolatanın üzerine, hemen istediğiniz mesajı yazarak sipariş sürecini başlatabilmek mümkün. Görünüşe göre, sitedeki birçok şey kullanıcıların işini kolaylaştırmaya yönelik hazırlanmış durumda ve sipariş vermeleri için adeta müşterileri kışkırtıyor. Ana sayfanın renkli tasarımında dikkat çeken diğer özellikler ise, canlı destek uygulaması ve hazırlanan ürünü doğrudan sepete ekleme opsiyonu. Sitede ayrıca, kurumsal müşteriler için günlük 15 bin kutu üretim kapasitesi sağlandığını da belirtelim.

CKLT Çikolata Fabrikası, dünyanın en büyük çikolata üreticilerinde görev yapmış uzmanların İsviçre’de oluşturduğu Mild-Switzerland ile imzalamış olduğu özel bir lisansa sahip durumda. Sapanca’da kurulu üretim ve işleme tesislerinde üretilen lisanlı ürünler ise, gıda şartlarına uygun olarak gerçek kakao yağı, kakao kütlesi ve kaliteli şeker kullanılarak üretiliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*