21 Haziran 2018

Çin Online Harcamaları 5 Yılda %320 Artacak

The Boston Consulting Group tarafından Çin’deki e-ticaret sektörünün büyüme hızını inceleyen bir araştırma gerçekleştirildi.

Yayınlanan araştırmada, Çin e-ticaret hacminin 2015 yılına kadar %320 artarak 315 milyar dolara ulaşacağını belirten araştırma yetkilileri, bu oranın 2010 yıl sonu itibari ile 75 milyar dolar civarında olduğunu paylaşıyorlar.

Çin’de online alışveriş yapan 145 milyonluk bir nüfus olduğu da araştırmada paylaşılırken, bu rakamın 170 milyon ile birinci konumda bulunan ABD’den sonra en yüksek rakam olduğu belirtiliyor.

Raporda 2015 yılında e-ticaret kullanım rakamları ile Çin’in ABD’yi geride bırakacağı da belirtilirken, Çin’deki ekonomik gelişme ile tüketicilerin satın alma gücünün de artacağını, dolayısı ile online satışlarda da büyük bir artış yaşanacağı paylaşılıyor.

The Boston Consulting Group, Çinli tüketicilerin ürün almadan sosyal medyadaki yorumları en çok inceleyen tüketiciler olduklarını da belirtirken, bu ülkede bulunan online alışveriş yapan kesimin en büyük korkusunun ise ürünlerin sahteleriyle değiştirilip kendilerine satılması olduğunu iletiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*