17 Kasım 2018

Çin Teknoloji Devi İtalya’da Havaalanı Satın Aldı

Sınır ötesi kargo hızını arttırmak için bir çok Çinli şirket küresel tedarik zincirlerine yatırım yapıyor. Bunun en güncel örneklerinden birisi, Çinli IZP şirketinin, Kuzey İtalya’nın Parma şehrinde bulunan uluslararası havaalanını satın almış olması.

IZP’nin başkanı Luo Feng, Çin Başbakanı Li Keqiang ve İtalya Başbakanı Matteo Renzi geçtiğimiz hafta Roma’da anlaşmayı imzalamak için masaya oturdular.

IZP Technologies Co. Ltd. Parma Havaalanı’nın hisselerinin %67,9’unu satın aldığını belirtirken, tam olarak ne kadar para verdiğini açıklamadı.

Lojistik, özellikle ülke dışı operasyonlarda Çin’de büyük bir sorun ve kargoların yüksek fiyatlı olup yerine geç ulaşması, online müşterileri başka pazarlardan alışveriş yapmaya yönlendiriyor. IZP’nin açıklamasına göre, bazı ürünlerin kargo fiyatları, ürünlerin kendi fiyatlarını çoğu zaman geçiyor.

Avrupa’ya ihraç edilen malların lojistik zamanlarını ve masraflarını iyileştirmek için IZP, Parma’dan Çin’e sürekli olarak çalışacak kargo uçakları planlıyor. Bunun sayesinde Çin – Avrupa arasındaki kargo sürelerinin 1 haftaya ineceği tahmin ediliyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*