17 Kasım 2018

Çin’de Samsung ve Android Mobil Kullanımda Açık Ara Lider [İnfografik]

çin mobil kullanım
2013 yılı sonunda e-ticaret harcamaları söz konusu olduğunda dünya genelinde liderliği ABD’nin elinden alacak olan Çin’de mobil cihaz ve mobil internet kullanımı da son yıllarda büyük bir artış gösteriyor.

460 milyon mobil internet kullanıcısı bulunan ülkede, akıllı telefon kullanımı da aynı doğrultuda bir artış gösteriyor. Go-globe’un hazırladığı infografiğe göre; Çin’de akıllı telefon satışlarında Samsung %24,5 oranla kullanıcılar tarafından tercih edilen birinci marka olurken, Nokia yüzde 14,6 ile ikinci, Apple ise yüzde 12,9’u ile en çok tercih edilen üçüncü marka.

Araştırmada yer alan diğer bir bilgiye göre tercih edilen telefonların yüzde 71’inde Android işletim sistemi kullanılırken, iOS işletim sistemi yüzde 12,9 ile bir hayli düşük bir orana sahip. Araştırmaya göre akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 75’i 25-34 yaş aralığında, yüzde 63’ü ise 35-44 yaş arası olduğu da öne çıkan diğer bilgiler arasında yer alıyor.

Tüm bunlara bağlı olarak dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi Çin´in aynı zamanda dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip olması, bu rakamlara ulaşmasında önemli rol oynadığını söyleyebiliriz.

İnfografikte öne çıkan diğer bilgiler ise şu şekilde:

çin-mobil-telefon-kullanimiSosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*