14 Kasım 2018

Çin’in En Büyük Haritalama Servisi AutoNavi, Alibaba’dan Yatırım Alıyor

alibabaGeçtiğimiz ay taksi bulma aplikasyonu Kuaidi Dache’ye yatırım yapan ve Juhuasuan ile fırsat sektörüne adım atan Alibaba‘dan bir yatırım daha gelmek üzere. Henüz doğrulanmasa da spekülasyonlar, şirketin dijital harita ve lokasyon bazlı servis sağlayıcısı AutoNavi‘ye de yatırım yapacağını söylüyor. Alibaba‘nın kasasından çıkan rakamın ise, 20-30 milyon dolar arasında olması bekleniyor. Şirket böylece AutoNavi’nin en büyük hissedarı sıfatını kazanmış olacak.

AutoNavi, Çin‘in en popüler navigasyon uygulamalarının ve Apple‘ın partnerleri arasında yer alıyor. Google ve Baidu gibi devlerle rekabet halinde olan uygulama, Ocak ayında 100 binden fazla mobil kullanıcı tarafından indirildi. Ayrıca araştırma şirketlerinin analizlerine göre, şirket yüzde 45’lik oranıyla pazar lideri konumunda.

Alibaba’dan gelen açıklama, şirket politikaları gereği dedikodulara cevap vermeme yönünde. Ancak bu durum büyük bir sürpriz değil. Çünkü şirket bugün Taobao‘nun 10 yılını kutluyor. Dolayısıyla geniş bir medya ağını ağırlarken dikkatleri başka bir yöne çekmek istemiyor. Bu bilginin doğrultusunda yatırıma dair kesin açıklamanın, Pazartesi günü gelmesi bekleniyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*