17 Kasım 2018

Çin’in Mobil Ödeme Hacmi 2015’te 1,45 Trilyon Dolara Ulaşacak

Çin'in mobil hacmi
Mobil ticaretin ve online ödeme sistemlerinin gelişmesiyle beraber tüketiciler bu yeniliklere adapte olmaya başladılar ve mobil penetrasyonun artmasıyla da beraber önümüzdeki yıllarda mobil ödeme hacminin hızlı bir şekilde artıyor.

Mobil harcamalar söz konusu olduğunda Çin’in bu yarışta bayrağı en önde taşıyan ülkelerden biri olduğu görülüyor. Geçtiğimiz Pazartesi günü yapılan bir açıklamada Çin’in mobil ödeme harcamaları 2015 yılında 1,45 trilyon dolara ulaşacağı belirtiliyor.

Internet Society of China’nın yayınladığı rapora göre 2012 yılında Çin’in mobil banka sektörü, mobilden 130,4 milyar dolarlık işlem yaptı ve bu rakam bir önceki yılla kıyaslandığında %256,3’lük bir artış olduğu görülüyor.

Geçtiğimiz yıl online ödeme işlemleri %66 artarak 603 milyar doların üstüne çıktığı da raporda verilen bir başka bilgi olarak öne çıkıyor. 2012 yılında mobilden yapılan sigorta harcamaları ise %123,8 artarak 596,6 milyar dolar seviyelerindeydi.

Özellikle e-ticaret hacminin de birkaç yıl içinde ABD’yi geçmesi beklenen Çin’in mobilde yakaladığı bu büyük işlem hacmiyle birçok batı ülkesinin çok önünde olduğunu söylemek yanlış olmaz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*