15 Kasım 2018

Çin’in Mobil Reklam Networküne $20 Milyon Yatırım

Dünyanın en büyük mobil pazarı olduğu belirtilen Çin’de mobil reklam pazarı hızla gelişiyor.

Akıllı telefon satışlarının hızı ile dünya lideri konumundaki Çin’in en büyük mobil reklam ajanslarından biri olan I-Media, Kleiner Perkins başta olmak üzere yatırımcılardan 20 milyon dolarlık bir yatırım aldığını açıkladı.

Yeni yatırımı ile kurulduğu 2010 yılından bu yana aldığı yatırım miktarını 30 milyon dolara çıkan I-Media, günlük 100 milyonun üzeride gösterimi ile Çin’in en büyük mobil reklam networklerinden biri olduğunu belirtiyor.

2012’de 47 milyon dolar ciro yapması öngörülen firma, %20 ile %30 arasında değişen karlılık oranları ile çalıştıklarını belirtirken, yeni yatırımları ile Asya’da farklı pazarlara açılmanın yanı sıra Çin pazarındaki teknolojilerine yatırım yapacaklarını ifade ediyor.

Mobil uygulama ve web üzerinde reklam gösterimi yapan firma, yatırımlarının yeni satın alımları da doğuracağını, Çin mobil internet pazarında gelişmelerin oldukça hızlı gerçekleştiğini, bu nedenle önde olmak adına teknolojik alanda hızlı yapılanmanın önemli olduğunu belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*