15 Kasım 2018

Çin’in Twitter’ı Sina Weibo Sosyal Kredi Kartına Hazırlanıyor

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Sina Weibo, Çin Tüccarlar Bankası (China Merchants Bank) ile işbirliği yaparak, yeni bir sosyal kredi kartı girişimine hazırlanıyor. TechRice‘ın raporuna göre bu ayın sonlarında Sina Weibo, bu hizmeti kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Bu yeni kart, Sina’nın geçen sene kullanıma sunduğu kullanıcı tanımlama programı DaRen ile birlikte kullanılacak. Bu kartın kullanımında verilecek kart sistemi için, Çin hükümetinin de istediği gerçek isim bilgilerinin yanında profil fotoğrafı, asgari takipçi sayısı ve mobil numara gibi bilgiler gerekiyor.

TechRice’ın raporuna göre, 4 milyon DaRen kullanıcısı bulunmakta ve bu kullanıcıların %90’ı aktif günlük kullanıcı. Sina Weibo’nun toplamda 300 milyon kullanıcısı olduğu da düşünülüyor.

Ağustos ayının sonlarına doğru kullanıcılara sunulacağı ve bu kartların Weibo ile entegre edilmiş bazı özellikleri olacağı da raporda verilen bilgilerden bazıları. Örneğin, bu kartların ön yüzünde kullanıcıların Weibo’daki URL adresleri yazacak ve kullanıcılara kişiye özel reklam ve kampanya içerikleri sağlanacak. Bununla beraber yeni ödül sistemiyle, kullanıcıların Weibo’da ne kadar zaman harcadıklarına göre kullanıcılara ekstra puan verilecek. Ayrıca kullanıcılar yaptıkları alışverişler hakkında Weibo mesajlarıyla hemen geri bildirim yapabilecekler.

Sina Weibo, Çin’in en öne çıkan sosyal paylaşım sitesi oldu. Bu haftanın başında yapılan araştırmaya göre, Olimpiyatlar hakkında iki hafta içinde atılan mesajların sayısı 393 milyona ulaşmış. Şirketin bu sosyal kredi kartı girişimiyle bu büyümesini daha da hızlandırmayı planladığını söylemek yanlış olmaz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*