14 Kasım 2018

Click & Collect Sistemi Türkiye’de Yaygınlaşıyor

morhipo

Online olarak sipariş ver, mağazadan teslim al uygulaması yurt dışında, özellikle Batı Avrupa ülkelerinde sıklıkla başvurulan bir yöntem. Bu alışveriş yönteminin ülkemizde de yaygınlaşmaya başladığını görmek sevindirici.

Morhipo.com, Boyner ve YKM mağazaları internetten alışverişe yepyeni bir boyut kazandıran uygulamalarıyla müşterilerinin hayatına müthiş bir kolaylık daha getiriyor. Online alışverişi seven ancak teslim yeri ve zamanını kendisi belirlemek isteyenler için Tıkla Gel uygulamasını hayata geçiren morhipo.com, e-ticaret firmaları arasında bu uygulamayı müşterilerine sunan ilk marka oldu.

Morhipo.com’dan alışveriş yapanlar, Tıkla Gel hizmetini seçerek sipariş ettikleri ürünü kendilerine en yakın Boyner veya YKM mağazasındaki Tıkla Gel noktasından istedikleri zaman teslim alabiliyorlar. Üstelik ürünün iadesini de herhangi bir mağazadan yapabiliyorlar.

Türkiye’de ilk defa yeni sezon ürünlerini ve özel kampanyaları aynı adreste buluşturan morhipo.com, internetten alışveriş yapmak isteyen ama nereden ya da ne zaman teslim alacağını kendisi belirlemek isteyenler için Tıkla Gel hizmetini uygulamaya soktu. Morhipo.com’dan Tıkla Gel hizmeti seçilerek yapılan alışverişler, Boyner ve YKM Mağazaları’nda bulunan Tıkla Gel noktalarına ulaştığında ürün sahibine e-posta ve sms ile bilgilendirme yapılıyor ve haftanın her günü 10:00-22:00 saatleri arasında teslim alınabiliyor.

İlk olarak İstanbul’daki mağazalarda geçerli olan uygulama kısa süre içinde tüm Türkiye’de devreye girecek. Yalnız, sipariş edilen ürünler, fiziksel mağazalardaki Tıkla Gel noktasına ulaştıktan sonra 7 gün içinde teslim alınması gerekiyor. Aksi halde ürün operasyon merkezine geri dönüyor. Ürünü teslim almak için ise, sipariş numarasına ve kimliğinize ihtiyaç duyacaksınız. Sipariş numarası, ürün mağazaya ulaştığında kullanıcıya gödnerilen e-posta ve SMS mesajlarında yer aldığı için bu bir sorun gibi gözükmüyor. Eğer sizin adınıza başka birisi ürünü alacaksa, sipariş numarası ile birlikte kimliğinizin bir fotokopisini vermeniz gerekiyor.

Bir diğer nokta da, bu fiziksel mağazalardaki Tıkla Gel noktalarının yalnızca ürün teslimatı için kurulmuş olması. Yani bu noktalardan ürün iadesi veya ürün satışı yapılmıyor. Ürün iade için basitçe mağazanın ürün iade bölümüne gitmeniz gerekiyor. Eğer ürünü belli bir mağazadan almak istediğinizi belirttikten sonra vazgeçerseniz, doğrudan müşteri hizmetleri ile iletişime geçip talebinizi iletmeniz gerekiyor.

Morhipo konu hakkında bir de video hazırlamış. Aşağıda seyredebilirsiniz.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. “Türkiye e-ticaret sektörüne hangi yeniliği getirsek tutar?” diye sorsanız, click&collect derim. İyi fikir! Tebrikler Morhipo.

Fikrini söyle

*