16 Aralık 2018

Online Alışverişlerde “Bedenime Uyacak Mı” Sorununa Yeni Çözüm Clothes Horse’dan

Online kıyafet alışverişlerinde çoğumuzu tam da alışveriş sepetini onaylama noktasında rahatsız eden konulardan biri, satın almak istediğimiz ürünün bedenimize uyup uymayacağı.

Online alışveriş olanakları sunan birçok firma iade ve değişim koşullarını kolaylaştırmak için çaba sarfetse de, tüketiciler iade sürecini zaman kaybı olarak algılayabiliyor.

Tüketicilerin gönül rahatlığıyla kıyafet seçebilmelerine olanak tanımak üzere kurulmuş olan bir siteyi geçtiğimiz günlerde sizlere tanıtmıştık. Online alışveriş yapan kullanıcılara vücut ölçüleri ile uyumlu sanal mankenler oluşturarak, giysilerin duruşunu gösteren Fits.me, çok fazla yatırımcının ve online alışveriş sitesinin dikkatini çekiyor.

Fits.me’den sonra, online giyim alışverişlerindeki uyum sorununu çözmeyi hedefleyen yeni bir uygulama piyasaya çıkıyor. Clothes Horse adı altında ABD merkezli olmak üzere hizmet veren uygulama, online satış yapan mağazaların ürünlerinin boyutlarını sistemlerine girerek çalışmaya başlamış.

Uygulamayı online mağazasına entegre eden websitelerinde, Clothes Horse tüketicilere çok kısa 3 basamaklı sorular ile kıyafetlerin üzerlerine nasıl olacağı konusunda bilgi veriyor.

Tüketicilere öncelikle vücut ölçülerini soran Clothes Horse, ardından aynı tarz giysilerde üzerlerine en fazla uyan markayı sorarak, oluşturduğu algoritması ile tüketiciye giysinin nasıl uyacağını detaylı olarak anlatıyor.

Tüketicilere beğendikleri ürünün hangi bedeninin kendilerine daha uyumlu olacağını nedenleri ile açıklayan firma, giysilerin vücudun nerelerinde dar, nerelerinde bol duracağı gibi detayları bile kullanıcıları ile paylaşıyor.

Aynen Fits.me gibi, iade oranlarını azaltmak amacı ile yola çıkan Clothes Horse, müşterilerinden gelen verilere göre, uygulama sayesinde satışlarda %13 oranında artış gözlemlendiğini belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*