20 Kasım 2018

3 Aylık Online Şarap Sitesi Yılda 1 Milyon Dolarlık Satış Öngörüyor

California’da 3 ay önce kurulmuş olan ve tavsiye usulü aylık şarap gönderimi yapan Club W, henüz daha iş hayatının başında olmasına rağmen sektörde iddialı.

12 haftalık satış rakamlarına dayanarak, yayına başladıkları ilk yıl 1 milyon dolarlık satışa ulaşacaklarını belirten Club W, butik şarap üreticilerini tüketicilerle buluşturmayı hedefleyen bir e-ticaret sitesi.

Üyelik usulü aylık şarap gönderimi yapan site, üye olmak isteyen kullancıların yemek zevklerini ve sevdikleri tadları öğrenmek adına önce küçük bir test yapıyor. Testin ardından şarap önerilerini kullanıcılarına sunan site, her ay 3 şişe şarabı 39 dolara üyelerine gönderiyor. Üyelerine beğenmedikleri şaraplar için farklı ürün gönderimi ya da para iadesi de gerçekleştiriliyor.

Gönderim yaptığı her şişeye şaraplarla ilgili farklı tavsiyeler içeren QR kodları yerleştiren firma, şarapların hem bulunması zor küçük çaplı üreticilerden geldiğini, hem de offline mağazalardan daha uygun fiyatlarla tüketicilerle buluştuğunu açıklıyor.

Üyelik sistemine arkadaş daveti de oldukça karlı. Club W, sisteme üye olup şarap paketi alımına başlayan ve kullanıcıları tarafından tavsiye edilmiş her yeni üye için tavsiyede bulunan üyeye 40 dolar kredi veriyor.

12 haftada 11.000 tekil ziyaretçi ve 73.000 sayfa gösterimine ulaşan Club W, zaman zaman günlük fırsatlar sunduğunu da açıklayarak, henüz kurulumlarının üzerinden çok kısa bir süre geçtiği halde yüksek sayıda kullanıcıya ulaştıklarını, gerçekleşen rakamlar üzerinden ulaştıkları tahmini ciro rakamında başarılı olacaklarına inandıklarını belirtiyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*