22 Nisan 2018

Çocukfoni: 200’den Fazla Markayla Bebek ve Çocuklara Özel Alışveriş Kulübü

CocukfoniGiyim ve aksesuar alışverişlerinin kullanıcılar arasında oldukça sık tercih ediliyor olması ve özel alışveriş kulüplerinin de popülerliğinin artmasıyla beraber Türk e-ticaret sektörüne yeni oyuncular dahil oluyor.

Eylül 2012‘de faaliyetlerine başlayan Çocukfoni, adından da anlaşılabileceği üzere bebek ve çocuk giyim, aksesuar, oyuncak ve çocuk mobilyası gibi ürünlerin satışını yapan bir özel alışveriş kulübü. 200’ün üzerinde markayla çalışan Çocukfoni, 5000’ün üzerinde ürünü %90’a varan indirimlerle ebeveynlerin beğenisine sunuyor.

Şirketin Kurucu Ortağı Göksenin Cesur, 1 yaşındaki kızının alışveriş ihtiyaçlarını kolay ve hızlı bir şekilde karşılayabilmek için araştırma yaptığı bir dönemde Çocukfoni’yi kurma fikrinin çıktığını söylüyor. Çocukfoni isminin ise “çocuk sesi” anlamına geldiğini de dile getiren Cesur, sattıkları ürünlerin üretim yerine kadar birçok önemli unsuru göz önünde bulundurduklarını ve sitede yer alacak ürünleri seçerken tüketici yorumlarının oldukça önemli olduğunu da değiniyor.

%82 gibi büyük bir oranla kadınların daha çok alışveriş yaptığı site de, henüz çocuk sahibi olmayanlar da, doğum yapmış tanıdıklarının bebeklerine hediye almak için bu siteden yararlanabilir. Her hafta farklı kampanyalar sunana şirketin ortalama sepet tutarı bebek ve çocuk giyimiyle beraber ayakkabı satışlarının olduğu dönemlerde 35 ile 40 TL arasında değişebiliyor.

cocukfoni

10 kişilik bir ekiple hizmet veren Çocukfoni’den en çok alışveriş yapan şehir ise İstanbul. İstanbul’u ise Başkent Ankara ve yeni girişimlerle adından sıkça söz ettiren İzmir takip ediyor. Bursa ve Antalya’dan da sipariş alan şirketin ulaştığı diğer şehirler arasında ise Hakkari, Bitlis ve Diyarbakır gibi e-ticaret konusunda adını duymaya pek alışkın olmadığımız şehirler de bulunuyor.

Kısa vadede ürün yelpazelerini genişleterek daha fazla markayla çalışmak isteyen firma, orta vadede de çocuk alışverişi konusunda tüketicilere daha çok indirim sağlayarak, herkesin güvenerek çocukları için alışveriş yapabileceği bir platform haline gelmek istiyor. Bunların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de destek veren firma, ilerleyen dönemlerde bu projelerde daha çok yer almak istediklerini de dile getiriyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*