16 Aralık 2018

Çok Kanallı Ticarette En Başarılı Best Buy

CroosView tarafından 25 büyük zincir mağaza ile yapılan bir araştırmaya göre, Best Buy offline ve online mağaza, mobil ticaret kanalları ve çağrı merkezi hizmetleri ile çok kanallı ticareti en etkin kullanan zincir mağaza.

575 puan üzerinden değerlendirilen araştırmada Best Buy’ın 465 puan alarak %81’lik bir başarı oranı yakaladığı belirtilirken, Sears‘ın 425 ve %74’lük oranı ile ikinci, Target‘ın ise 400 puan ve %70’lik oranı ile üçüncü olduğu belirtildi.

Mağazaların online siparişlerin aynı gün mağazadan alınabilmesi, online siparişlerin offline mağazalarda ya da çağrı merkezi yetkilileri tarafından görüntülenebilmesi, mağazaların lokasyonlarına göre promosyonlarını mobil ticaret kanallarında müşterilerine gösterebilmesi gibi şartlara göre değerlendirildikleri araştırmada, Best Buy’ın araştırmadaki diğer 25 mağazayı geride bırakarak ilk sıraya oturduğu belirtildiği.

Araştırmada yer alan 25 mağazanın dörtte birinden azının online siparişlerin mağazalardan alımına izin verdiği belirtilirken, online verilen siparişlerin çağrı merkezi yetkilileri tarafından görüntülenebilmesini ise mağazaların %36’sı olanak tanıyor.

Araştırmada en çok puan alan top 3 mağazanın, lokasyon bazlı indirim, promosyon gibi etkinlikleri mobil mağazalarında duyurdukları da belirtilirken, araştırmaya katılan 25 mağaza arasında ise bu oran %36.

Araştırma esnasında katılımcı 25 mağazaya gizli alışveriş aktivitelerinin düzenlendiği de belirtilirken, bu esnada mağazaların sadece %12’sinin online beklemede olan siparişlerin offline mağazalardan görüntülenmesine olanak tanıdığı ortaya çıktı.

Mağazaların sadece %40’ının online ve offline promosyonlarını birbiri ile uyumlu bir şekilde sunduğu da araştırmada belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*