13 Aralık 2018

ABD’de Online Satışlar 3. Çeyrekte de Yükselişte

comScore tarafından yayınlanan ABD 2011 3. Çeyrek online satış raporu, online alışverişin bu çeyrekte de artış yaşadığını gözler önüne serdi.

Raporda, 2011 3. çeyrek online satışlarının 2010 3. çeyreğine kıyasla %13 artış yaşadığı belirtilirken, bu çeyrekteki online alışveriş toplamının 36.3 milyar dolar olduğu paylaşıldı.

comScore Başkanı Gian Fulgoni, 3. çeyrekteki rakamların açıklanması ile, ABD online satışlarının 8 çeyrektir bir önceki senelere kıyasla artışta olduğunun belirlendiğini, bu çeyrekte online ortamda en çok satın alınan ürünlerin digital içerikler ve üyelikler, etkinlik biletleri, saat ve mücevherler, elektronik eşyalar ve bilgisayar yazılımları olduklarını paylaştı.

comScore, yukarıda belirtilen kategorilerin hemen hepsinde geçen senenin aynı çeyreğine kıyasla %15’lik bir satın alma artışı olduğunu da iletirken, %13’lük büyümenin ana sebeplerinden birinin ise online alışveriş yapan kesimdeki %22’lik artış olduğunu ekledi.

Internet kullanıcılarının neredeyse %74’ünün bu çeyrekte en az 1 kere olmak üzere online alışveriş yaptıkları da raporda paylaşılırken, yapılan online alışverişlerin %40’ında tüketicilerin online alışverişlerini oldukça kolaylaştıran bir etken olan ücretsiz kargo hizmetinin sunulduğu belirtildi.



Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*