19 Aralık 2018

ABD 2. Çeyrek Online Satışları $37.5 Milyar

comScore ABD 2011 2.çeyrek online satış rakamlarını açıkladı.

Paylaşılan verilere göre ABDliler bu yılın ikinci çeyreğinde 37.5 milyar dolarlık online alışveriş gerçekleştirdiler. comScore, bu çeyreğin e-ticaretin arka arkaya çift haneli büyüme gerçekleştirdiği 3. çeyrek olduğunu belirtirken, bu rakamın 2010 ikinci çeyrek rakamına kıyasla %13.6 daha yukarıda olduğu iletti.

Paylaşılan rakamların online seyahat, otomobil, açık arttırma ve büyük online kurumsal alışverişleri kapsamadığı da belirtilirken, yeni yaşanan ekonomik sıkıntıların online ticaret üzerindeki etkilerinin oldukça belirsiz olduğu eklendi.

comScore Başkanı Gian Fulgoni, rahat alışveriş koşulları ve uygun fiyatların tüketicileri online alışverişe yönlendirdiğini iletirken, üçüncü çeyrek rakamlarının belirlenmesi ile yaşanan ekonomik belirsizliklerin online ticarete nasıl yansayacağının ortaya çıkacağını belirtti.

2011 ikinci çeyreğinde online satın alan tüketicilerin sayısının %16 arttığı bilgisi paylaşılırken, internet kullanan kesimin %70’inin bu çeyrekte en az bir kez online ticaret yaptığı belirtildi.

Raporda online elektronik eşya satışlarındaki artışın altı çizilirken, top 25 büyük online mağazaların e-ticaretteki payının %66.4’e düştüğü, bu rakamın 2010 yılının aynı çeyreğinde %67.7 olduğu belirtildi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*