15 Kasım 2018

ABD Online Satışları İlk Çeyrekte de Arttı

Tüketicilerin online alışveriş alışkanlıkları ABD ve İngiltere başta olmak üzere tüm dünyada hızla gelişmeye devam ediyor.

comScore tarafından gerçekleştirilen 2012 ikinci çeyrek online alışveriş raporuna göre, Amerikalı tüketiciler bu senenin ilk çeyreğinde geçtiğimiz seneye kıyasla %17 daha fazla online alışveriş yaptılar.

İlk çeyrekte ABD’de gerçekleşen online satışların 44.3 milyar dolara ulaştığını açıklayan comScore, bu çeyrekteki artışla beraber ABD online alışveriş harcamalarının arka arkaya 10 çeyrektir bir önceki senelere kıyasla artış gösterdiğini belirtti.

comScore verilerine göre bu çeyrek arka arkaya çift haneli büyümenin yaşandığı 6. çeyrek.

comScore yetkilileri, ekonomik sıkıntılardan sonra iyileşmenin oldukça yavaş gerçekleştiğini, buna rağmen e-ticaret büyüme hızının şaşırtıcı boyutlara geldiğini belirterek, offline mağazaların dijital hayata ayak uydurmalarının önemine değindiler.

comScore, tablet cihaz sahiplerinin %38’inin Nisan ayında cihazlarını online alışveriş için kullandıklarını da açıklarken, tablet cihazlardan en fazla satın alınan ürünlerin giyim ürünleri olduğuna dikkat çekti. Yani bu verilere göre özellikle online giyim mağazalarının mobil optimizasyonu yapılmış sitelerle piyasada yer alması oldukça önemli.

2012’nin ikinci çeyreğinde gerçekleşen online ürün alışverişlerinin %48.8’inin ücretsiz kargo hizmetini barındırdığını da paylaşan comScore, ücretsiz kargonun tüketicilerin online alışverişini kolaylaştırdığına değindi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*