13 Aralık 2018

Fransız İnternet Kullanıcılarının %83’ü Online Ticaret Sitelerini Tıklıyor

comScore tarafından Fransa’daki internet kullanım alışkanlıkları üzerinde yapılan bir araştırma, Fransız internet kullanıcılarıının %83’ünün e-ticaret sitelerine tıkladıklarını ortaya çıkardı.

Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilen araştırmada, 39.4 milyon Fransız tüketicinin ay içerisinde online alışveriş sitelerini ziyaret ettikleri, bu rakamın Fransa’daki internet kullanıcılarının %83’üne denk geldiği belirtiliyor.

Fransa’da online alışveriş sayfalarında 43.7 milyon saat geçirildiği, bu oranın Fransa’da toplam internette geçirilen sürenin %3.8’ine denk geldiği de araştırma yetkilileri tarafından paylaşılıyor.

İnternet kullanıcısı olan her Fransız tüketicinin ayda 1.1 saatini online alışveriş sitelerinde harcadığının da eklendiği araştırma, Amazon sayfalarının ziyaretlerinde Temmuz 2010’a kıyasla %18, Carrefour sayfalarının ziyaret oranlarında ise yine Temmuz 2010’a kıyasla 528 artış olduğunu belirtiyor.

comScore, Fransa’da 25 ve 34 yaş arası ve Güneydoğu Fransa’da ikamet eden kesimin en fazla internet kullanan kesim olarak öne çıktığını ortaya çıkarıyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. bu konuda bilgili oldugunu dusundugum icin fulya hanimdan fransa ing almanyadaki top alisveris sitelerini yazmasini rica edecektim.Ornek vermek gerekirse tr de sahibinden.com , gittigidiyor.com gibi sitelere ilan vermek icin soruyorum.
    Mesela ABD de craiglist cok etkin bir site ama avrupada degil..bu sebeple kendi ulkesinde craiglist veya sahibinden veya amazon gibi etkili siteleri referans vermenizi rica edecektim
    tesekkur ediyorum

Geribildirimler

  1. […] Fransız İnternet Kullanıcılarının %83′ü Online Ticaret Sitelerini Tıklıyor […]

Fikrini söyle

*