19 Aralık 2018

Genç Tüketiciler Tabletleriyle Daha Fazla Alışveriş Yapıyor

Mobil ticaret, henüz online ticaretin içerisinde oldukça küçük bir yer tutsa da, büyüme hızı ile hem araştırmacıların hem de markaların dikkatini çekiyor.

comScore tarafından 18 yaş ve üzeri 3000 mobil kullanıcı ile yapılan araştırmaya göre, tüketicilerin %63’ü tabletleri ile alışveriş yaparken, PC ve laptopları ile alışveriş yapan kesim %83 olarak belirleniyor.

İki cihaz arasında %20 oranında fark olsa da, mobil ticaretin oldukça yeni yapılanmasına rağmen hızla yaygınlaşmış olması da gözden kaçmıyor.

Firma tarafından mobil reklam firması Jumptab adına gerçekleştirilen araştırmaya göre, 18-34 yaş arası olan tüketiciler, diğer yaş gruplarına kıyasla tablet bilgisayarları ile daha fazla alışveriş yapıyorlar.

Araştırmada 18-34 yaş arası kesimin %79’unun tabletleri ile alışveriş yaptıkları belirtilirken, 35-54 yaş arası kesimin %50’sinin, 55 yaş ve üzeri kesimin ise %43’ünün cihazlarını alışveriş için kullandıkları paylaşılıyor.

Araştırma yetkilileri, mobil alanda en çok satın alınan ürünlerin fırsat site alışverişleri, biletler ve giyim ürünleri olduklarını da belirtiyorlar.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*