10 Aralık 2018

Apple Web Sitesi Ziyaretçi Sayısı ile Ebay’i Geride Bıraktı

comScore tarafından yayınlanan ABD’nin Kasım ayında en çok ziyaret edilen 50 web sitesi listesine bakılırsa, Apple online mağazası sıralamada sitesinde pekçok farklı tarzda ürün satan online alışveriş devleri Ebay ve Walmart‘ı geride bıraktı.

Apple’ın Kasım ayında ziyaretçi sayısı ile ABD’nin en çok okunan online gazetelerinden biri olan New York Times Digital’a oldukça yaklaştığı da dikkatlerden kaçmadı.

Burada Apple’ın trafiğinin %30’unun iTunes dolayısıyla geldiğinin altını çizmekte fayda var.

ABD’de alışveriş sezonunun başlaması ile Top 50 listesinde online satış yapan firmaların yükselişe geçtiklerini ileten comScore, oyuncak, elektronik eşya ve online alışveriş merkezlerinin Ekim ayına kıyasla %25 daha fazla trafik aldıklarını açıkladı.

Özellikle online oyuncak satan sitelerin ziyaretçi sayılarının Ekim ayına kıyasla %34 artarak 28.9 milyon ziyaretçiye ulaştığını belirten comScore, Toys’R’Us sitesi ziyaretçi oranlarında ise yine geçen aya kıyasla %71 artış olduğunu paylaştı.

comScore raporuna göre, online elektronik satışı yapan sitelerin ziyaretçi oranları ekim ayına göre %28 artış göstererek, 59.1 milyon ziyaretçiye yükseldi. Bu kategoride Best Buy 35.3 milyon ziyaretçi ile ilk sırada yer alırken, Ebay 7.7 milyon ziyaretçi ile ikinci olarak listede yerini aldı.

ABD’de özellikle online alışverişi tercih eden kesimin gözdesi olan kupon siteleri, comScore tarafından belirtildiğine göre online mağazarı ziyaret eden tüketicilerin %25’i tarafından kullanıldı. Kupon siteleri ziyaretçilerinde Ekim ayına kıyasla %12 artış olduğu da raporda belirtilirken, toplam Kasım ayı kupon sitesi ziyaretçilerinin 49 milyon tüketici olduğu belirlendi.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*