16 Aralık 2018

İnternette Ayda 30 Saatten Fazla Vakit Geçiriyoruz

comScore tarafından yayınlanan Mayıs Ayı Avrupa İnternet Kullanım Raporuna göre internette ayda 30 saatten fazla vakit geçiriyoruz.

Mayıs 2011’de Avrupa genelinde 366.9 milyon kullanıcının internete bağlandığının belirtildiği raporda, internette aylık geçirilen ortalama vakit ise 26.8 saat olarak belirtildi. Türkiye 31.8 saatlik kullanımı ile Avrupa ortalamasının üzerinde; Hollanda ve İngiltere’den sonra 3. sırada.

Mart ayında 22.768.000 olarak belirlenmiş olan internet kullanıcı sayımızın Mayıs ayında 22.900.000’e çıktığı da comScore tarafından yayınlanan veriler arasında.

Avrupa’nın en çok ziyaret edilen web sitelerinde ise Google 333.4 milyon kullanıcı ile yine ilk sırada yer alıyor. Bu rakamın 2010 Mayıs ayı rakamının %9 yukarısında olduğu da comScore tarafından belirtiliyor. Google’ı ikinci sıra ile Microsoft takip ederken, Facebook en çok ziyaret edilen siteler arasında üçüncü sırada yer alıyor.

Ebay, Avrupa’nın en çok ziyaretçi alan siteleri arasında 6. sırada yer alırken, Amazon siteleri ise 7. sırada bulunuyor.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*