10 Aralık 2018

ABD’de Akıllı Telefon Sahiplerinin %38’i Mobil Alışveriş Yapıyor

Mobil optimize sitelerin önemine comScore tarafından yayınlanan yeni bir araştırma ile yeniden dikkat çekildi.

Yeni yayınldığı mobil alışveriş araştırmasında comScore, ABD’deki akıllı telefon kullanıcılarının %38’inin akıllı telefonlarını satın aldıktan sonra en az bir kere mobil alışveriş yaptıklarını ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre, Eylül ayında ABDli mobil alışseverler tarafından en çok tercih edilen ürünler ise dijital, giyim/aksesuar, etkinlik bileti ve günlük fırsatlar oldu.

comScore Mobil Başkan Yardımcısı Mark Donovan, Eylül ayında akıllı telefon sahiplerinin üçte ikisinin cep telefonlarını fiyat karşılaştırma, barkod okutma, kupon arama, mağaza arama ve ürün resmi çekme de dahil olmak üzere alışverişe yönelik faaliyetlerde kullandıklarını belirterek, mağazaların mobil stratejilerine vermeleri gereken önemin artışına dikkat çekti.

Donovan, ABD’de 90 milyon akıllı telefon sahibi olduğunu da paylaştı.

comScore’un araştırmasına göre, müzik, ekitap, film ve TV şovlarının da arasında bulunduğu dijital ürünler %47 oranı ile akıllı telefon sahipleri tarafından en çok satın alınan ürünler oldular.

Giyim ve aksesuar alışverişleri %37 oranı ile ikinci sırada gelirken, tüketicilerin %35’i etkinlik bileti, %34’ü ise günlük fırsat ve hediye çeki satın aldı.

Tüketicilerin akıllı telefonları ile alışverişlerini nerede yaptıklarını da araştıran comScore, oldukça şaşırtıcı olarak akıllı telefon sahiplerinin %56’sının cihazlarını evde iken alışveriş için kullandıklarını ortaya çıkardı.

%42’si iş yeri de dahil olmak üzere alışverişlerini ev dışında bulundukları sürede yaptıklarını belirtirken, %37’si seyahat ederken ya da yolda, %36’sı ise mağazada iken mobil alışveriş yaptıklarını paylaştı.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Fikrini söyle

*