17 Kasım 2018

Akıllı Telefon ve Tabletler Online Trafiğin %5’ine Hakim

comScore tarafından EU5 (İngiltere, İspanya, Fransa, İtalya ve Almanya) üzerinde yapılan bir araştırmada, mobil cihazlardan gelen trafiğin toplam internet trafiğinin %4.6’sına denk geldiği belirtildi.

Mobil trafiğin ağırlıklı olarak akıllı telefonlardan geldiğini belirten araştırma yetkilileri, tablet cihazların da EU5 ülkelerindeki kullanımının gitgide arttığını gördüklerini ilettiler.

Ağustos 2011’de sona eren 3 ay boyunca 91.4 milyon kişinin akıllı telefon kullandığı belirtilirken, bu oranın geçen sene ortaya çıkan rakamın %46 yukarısında olduğu paylaşıldı.

Apple mobil cihazlardan gelen trafiğin, bilgisayar dışından gelen trafiğin %60’ına hakim olduğu da araştırmada belirtilirken, Apple trafiğinin %43’ünün iPadlerden geldiği bilgisi paylaşıldı.

Androidin bilgisayar dışı trafiğin %20.9’una hakim olduğu da belirtilirken, Blackberrylerden gelen trafiğin 3. sırada bulunduğu ve pazarın %8.5’ine hakim olduğu da araştırmada belirtildi.

Araştırma ile, mobil cihazların online mağazaların müşterilerine ulaşmaları açısından önemi de bir kez daha ortaya çıkmış oldu.Sosyal medya ve e-bülten ile de EticaretMag'ı takip edebilirsiniz!

EticaretMag Twitter EticaretMag 

Facebook Sayfası EticaretMag Youtube EticaretMag Google+ E-ticaret 

Türkiye Linkedin Grubu E-

ticaretMag RSS E-

ticaretMag RSS

Yorumlar

  1. Akıllı telefon ve tabletlerin satışının artması ile bu oranı kısa sürede yükselecektir.

Fikrini söyle

*